دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
مراقبت از نرده چوبی

مراقبت از نرده چوبی

مراقبت از نرده چوبی

امروزه از وسایل و ابزار بسیار متنوعی جهت نما بخشیدن به منزل ، حیاط و واحد های مسکونی استفاده می شود. وسایلی همچون ابزار فلزی ، وسایل چوبی یا حتی نماهای سرامیکی در جای جای خانه ها و واحد های مسکونی و حتی تجاری استفاده می گردد. نرده چوبی یکی از انواع این نماها می باشد که هم به علت کاربرد مناسب و هم به علت زیبایی استفاده های بسیار متنوع و گسترده ای دارد.

اما برای اینکه این وسایل از زیبایی همیشگی خود برخوردار باشند و به راحتی خراب نشوند به مواظبت و مراقبت نیاز دارند که ما در این مطلب به شما شیوه مراقبت از نرده چوبی را آموزش می دهیم. پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت مراقبت از نرده چوبی

از آنجا که این نرده ها از چوب ساخته می شوند به شیوه های مخصوص مراقبت از چوب نیاز دارند تا همیشه از زیبایی برخوردار باشند و طول عمر آن ها تا حد بسیار مطلوبی افزایش پیدا کند.

اگر به خوبی مراقبت از نرده چوبی انجام نشود ، نه تنها در دراز مدت مقاومت و استحکام خود از دست می دهد و دچار کاهش طول عمر میگردد ، زیبایی خود را از دست می دهد و مکان قرار گیری خود را کم ارزش نشان می دهد. به همین علت اهمیت زیادی دارد که شما از روش های مراقبت از نرده چوبی اطلاع داشته باشید تا بتوانید تا سال های طولانی از این نرده ها استفاده نمایید.

این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

روش مراقبت از نرده چوبی

در این مطلب به مهم ترین روش های مراقبت از نرده چوبی می پردازیم. ممکن است تصور کنید که این مراقبت ها دردسر ساز و سخت می باشد . اما چنین نیست و این روش های نگهداری از نرده چوبی بسیار ساده می باشد و تنها باید در طول استفاده از وسایل چوبی رعایت گردد.

استفاده از لایه های پوششی ضد آب :

بزرگترین دشمن چوب که موجب پوسیدگی و خرابی آن می شود رطوبت است. نرده های چوبی در هر کجا هم که قرار بگیرد نمی توان مطمن بود که در برابر رطوب در امان است. پس بهتر است برای مراقبت از نرده چوبی از ابتدا از پوشش های محافظتی که بر پایه آب و یا روغن می باشد بر روی آن استفاده کنید تا مطمن شوید که رطوبت به راحتی به آن نفوذ نمی کند.

استفاده از رزین هم میتواند به عنوان یکی از مناسب ترین پوشش ها برای مقاومت در برابر آب استفاده  شود.

مراقبت از نرده چوبیتمیزکاری به شیوه درست :

نرده چوبی باید حتما تمیز شوند چرا که گرد و خاک می تواند به مرور عامل پوسیدگی چوب شوند. از مهم ترین نکات روش مراقبت از نرده چوبی این مورد می باشد که در زمان تمیز کردن آن به مقدار رطوبت توجه لازم را داشته باشید. سعی کنید از یک دستمال با رطوبت بسیار کم استفاده کنید.

خروج رطوبت پیش از رنگ آمیزی :

پیش از آن که نرده هارا نصب کنید یا رنگ آمیزی انجام دهید از خشک بودن کامل چوب مطمن شوید. جهت خروج رطوبت نرده هارا تحت فشار قرار دهید و تا زمان خشکی کامل از استفاده از لایه های محافظتی خودداری نمایید.

مراقبت از نرده چوبی در برابر اشعه های خورشید :

با اینکه خورشید و نور آن برای زندگی روزمره انسان مزایای بسیار زیادی داشته است ، اما اشعه ها موجود در نور خورشید برای بسیاری از ابزار و وسایل مضر می باشد. تابیدن مستقیم نور خورشید بر سطح نرده های چوبی می تواند موجب شود که در دراز مدت مقاومت خود را از دست بدهد و دچار تغییر رنگ گردد.

برای جلوگیری از آسیب چوب در برابر خورشید سعی کنید که نرده ها را به دور از تابش مستقیم خورشید نصب نمایید. اگر این مورد غیر ممکن بود ، علاوه بر استفاده از لایه های محفظتی ضد آب ، از پوشش های ضد نور خورشید نیز استفاده نمایید تا طول عمر نرده های چوبی تا حد بسیار مطلوبی افزایش پیدا کند.

ترمیم آسیب ها و ترک های کوچک :

نسبت به ترک ها و پریدگی های کوچک بی اعتنا نباشید. یک ترک کوچک نه تنها زیبایی نرده های شما را از بین می برد ، بلکه ممکن است به شکستگی نیز منجر شود. جهت مراقبت از نرده چوبی ، پس از مشاهده ترک یا پریدگی هرچند کوچک ، سعی کنید با دقت به وسیله چسب مناسب همچون چسب چوب به ترمیم آن بپردازید.

استفاده از اسپری های براق کننده :

یکی از مهم ترین روش مراقبت از نرده چوبی استفاده از اسپری براق کننده می باشد. دسترسی به تجهیزات این روش آسان می باشد ، انجام آن بسیار راحت است و طول عمر چوب را تا حد بسیار خوبی افزایش می دهد. کافیست این اسپری را خریداری کنید و آن را بر روی سطح نرده چوبی افشان کنید تا قدم مهمی در زمینه نگهداری از نرده چوبی برداشته باشید.

سم پاشی در نرده ها :

حشرات می توانند مهم ترین عامل تخریب وسایل و نرده های چوبی باشند. پس جهت مراقبت از نرده چوبی و جلوگیری از خورده شدن چوب توسط حشرات در مرحله اول از مکان نصب نرده های چوبی مطمن شوید و در مرحله دوم به موقع به سم پاشی و پاکسازی محل از حشرات بپردازید.

در این مطلب سعی نمودیم تا مهم ترین روش های مراقبت از نرده چوبی را به شما آموزش دهیم. این راهکار ها را جدی بگیرید و با انجام آن از نرده های چوبی خود در هر کجا که نصب گردیده اند محافظت کنید. توجه داشته باشید که بی توجهی به این راهکار های مراقبتی ، می تواند تمامی نرده های چوبی شما را در هر کجا که هستند را در مدت زمان کمی از بین ببرد.

پس با انجام چند روش ساده برای مراقبت از نرده چوبی ، از وسایل خود محافظت کنید.

4.7/5 - (204 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.