دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت

پلکسی گلاس مات؛ هر آنچه باید در مورد این نوع پلکسی بدانید

آپدیت شده در تاریخ اسفند 24ام, 1402ساعت 02:23 ب.ظ

یکی محصولی از انواع پلکسی ها که مانند ورق پلی کربنات جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه مات می باشد. اما چرا باید از این محصول استفاده کنیم؟  در کل پلکسی مات چیست ؟در این مقاله ما قصد داریم شما را با انواع پلکسی گلاس مات آشنا کرده و در خصوص فروش و خرید پلکسی گلاس مات صحبت کنیم و سپس شما را با انواع پلکسی مات، قیمت ورق پلکسی مات و پلکسی مشکی مات آشنا کنیم.

شاید اولین نکته ای که در خصوص پلکسی گلاس مات باید اذعان داشت این است که این محصول نسبت به دیگر هم خانواده های خود نور از خود عبور نمی دهد. همین ویژگی باعث شده تا در صنایع مختلفی کابرد داشته باشد که از جمله این این موارد می توان به: صنایع دکوراتیو و استفاده به جای شیشه معمولی مات اشاره کرد. با ما باشید تا بیشتر در مورد این محصول صحبت کنیم.

 

پلکسی مات چیست

 

پلکسی مات
خرید پلکسی مات

پلکسی گلاس یک محصول پلاستیکی است که در نوع شفاف جایگزین شیشه بوده و ظاهر آن مانند شیشه شفاف است. از مزیت های پلکسی گلاس نسبت به شیشه می توانیم به شکننده نبودن آن و همچنین مقاومت بالا در برابر ضربه اشاره کنیم. استقامت زیاد این محصول باعث شده که خیلی از افراد به دنبال ورق پلکسی باشند.

پلکسی گلاس مات از خانواده پلی کربنات شفاف می باشد که در حالت کلی یک نوع پلیمر به حساب می آید. برای اینکه در حین کار به پلکسی گلاس خط و خش وارد نشود و نیز گرد و غباری بر روی آن قرار نگیرد، در دو طرف پلکسی گلاس را مقوایی قرار دادند تا پس از برش بتوانید آن را جدا کنید. همچنین می توانید از این مقوا برای یادداشت های ضروری در حین برش استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: پلی کربنات

نگاهی به انواع پلکسی گلاس

 

864631 scaled

بیشتر بخوانید: پلکسی چیست

قبل از اینکه در مورد پلکسی مات صحبت کنیم اجازه دهید کمی بیشتر در مورد پلکسی گلاس و انواع مختلفی رنگی آن صحبت کنیم. انواع پلکسی گلاس عبارت است از:

 1. پلکسی شفاف نوع دیگر پلکسی گلاس
 2. پلکسی گلاس ترانسپارنت (معمولی و فسفری)
 3. پلکسی مات نوع دیگر پلکسی گلاس
 4. پلکسی آینه ای نوع دیگر پلکسی گلاس
 5. پلکسی ستی نایس نوع دیگر پلکسی گلاس
 6. پلکسی چند جداره نوع دیگر پلکسی گلاس
 7. طرحدار نوع دیگر از پلکسی گلاس
 8. نشکن نوع دیگر از پلکسی گلاس
 9. چند رنگ نوع دیگر از پلکسی گلاس
 10. لوله و میله نوع دیگر از پلکسی گلاس
 11. ساند استاپ نوع دیگر از پلکسی گلاس
 12. نمایش از پشت از انواع پلکسی گلاس
 13. موجدار از انواع پلکسی گلاس
 14. استرلینگ از انواع پلکسی گلاس
 15. بلوک سطح نوری از انواع پلکسی گلاس
 16. لب نوری از انواع پلکسی گلاس
 17. گالری از انواع پلکسی گلاس
 18. پلکسی کور از انواع پلکسی گلاس
 19. پاراپان از انواع پلکسی گلاس
 20. پلکسی ترولد

پلکسی گلاس مات

 

35431354

اولین نکته ای که در مورد این نوع پلکسی باید به خاطر سپرد این است که این نوع پلکسی تقریبا از نظر رنگ شبیه به پلکسی گلاس براق می باشد. اما پلکسی مات با توجه به نامش می توانید بفهمید که امکان بازتاب نور را ندارند. در واقع از ویژگی این محصول این است که نور را منعکس نمی کند. قبلا هم گفتیم که پلکسی گلاس یک نوع پلیمر می باشد همانند پلی کربنات.

عموما این ورق ها از نوع تایوانی در برنده های مختلفی مانند چوچن و یرلانگ بوده که در ابعاد 122*183 و معمولا ضخامت 2/8 میلیمتر در بازار یافت می شوند. اما فراموش نکنید که این محصول  همانند موارد پلکسی رنگی در ابعاد و ضخامت های مختلفی به فروش می رسد.

انواع پلکسی مات

 

6531311

همانند دیگر پلکسی گلاس ها، ورق پلکسی مات نیز دارای نوع های مختلفی است که مانند پلکسی گلاس ترانسپارنت فسفری کاربرد آنچنانی ندارند. در ادامه انواع این محصول  را به شما معرفی می کنیم:

 1. ورق پلکسی یک رو مات: که در این نوع پلکسی یک طرف ورق مات می باشد.
 2. ورق پلکسی دو رو مات: که در این نوع پلکسی گلاس مات دو طرف ورق مات می باشد.

معمولا پلکسی یک رو مات طرفداران بیشتری نسبت به پلکسی دو رو مات دارد.

رنگ بندی پلکسی مات

 

545134

ابعاد ورق پلکسی گلاس مات

 

6531

از محصولات دیگر پامنار، ورق پلکسی گلاس مات می باشد که بسیار طرفدار دارد. ابعاد ورق پلکسی گلاس مات متغیر می باشد. در حالت کلی ابعاد ورق پلکسی گلاس مات بین ۲/۱ × ۸/۱ بوده که البته این عدد قابل تغییر است و شما می توانید براساس نیازتان، ابعاد ورق پلکسی گلاس مات خود را معرفی کنید. از ابعاد بزرگتر در صنایع خاص استفاده می کنند. در هر صورت برای اینکه ورق ها را از کارخانه تا لحظه استفاده در برابر ضربات خط و خش محافظت کنیم، آنها را با کاغذهای مقوایی می پوشانند، درست مانند دیگر ورق های پلکسی گلاس.

ضخامت های ورق پلکسی مات موجود در بازار

ضخامت این نوع ورق  نیز همانند ابعاد ورق پلکسی گلاس قابل تغییر می باشد. اما در حالت کلی ضخامت های ورق پلکسی مات موجود در بازار از 1 میلی متر تا 30 میلی متر موجود است. در حقیقت ضخامت واقعی این محصول از 1 تا 40 میل می باشد که امکان دسترسی به آن در بازار وجود ندارد.

پلکسی مات چگونه تولید می شود؟

به پلکسی مات، طلق مات نیز می گویند. همانطور که اشاره کردیم این محصول پلاستیکی نوعی از محصول پلی کربنات می باشد. از ویژگی بارز این محصول سبک بودن آن نسبت به رقیب خود یعنی شیشه می توان اشاره کرد. ساختار این ماده اینگونه است که یک طرف ورق از کاغذ و ماده ملامین تشکیل شده و در طرف دیگر یک لایه محافظ همانند سلفون قرار دارد. این نوع پلکسی از پلاستیک تهیه شده و در کارخانه های مختلفی به فروش میرسد.

ویژگی های پلکسی مات

از ویژگی های این پلمیر می توانیم به سبک بودن و مقاومت بالا اشاره کنیم. اما فقط این دو مورد نیست.. ویژگی های دیگر پلکسی مات عبارت است از:

 1. استحکام بالا نسبت به شیشه در برابر فشار
 2. استحکام بالا نسبت به شیشه در برابر دمای محیط
 3. استحکام بالا نسبت به شیشه در برابر عوامل طبیعی مانند تگرگ و باران
 4. عایق بودن در برابر رطوبت
 5. ۹۲درصد شفافیت دارد در صورتی که شیشه ۹۰ درصد شفافیت را دارا می باشد.
 6. ضخامت ۵ برابر پلکسی نسبت به شیشه
 7. قابلیت انعطاف پذیری
 8. دارای تنوع در رنگ

تفاوت پلکسی مات با پلکسی شفاف

6543543541

 

 1. به طور کلی با توجه به مفاهیم ذکر شده پلکسی شفاف قابلیت عبور و بازتاب نور را دارد. در صورتی که پلکسی مات فاقد این ویژگی می باشد. همین امر باعث تفاوت این محصول با پلکسی شفاف شده است.
 2. دیگر تفاوت این دو ورق در کاربرد آن ها می باشد. بیشتر از پلکسی شفاف در جهت تبلیغات، ساخت تندیس ، ساخت باکس و استند مجری و تریبون استفاده می شود.
 3. درصدرنگ این ماده نسبت به رنگ پلکسی شفاف بیشتر است. در واقع پلکسی شفاف رنگ های روشن را شامل می شود. این عمل به خاطر انعکاس بهتر نور می باشد.

پلکسی مشکی مات

684131

 

این محصول از نوع پلکسی دو رو مات می باشد. با توجه به اینکه گفتیم این نوع ورق پلکسی نور را منعکس نمی کند کاربردی زیاد ندارد. از کاربردهای پلکسی مشکی مات می توانیم به استفاده در سینما و عکاسخانه اشاره کنیم. همانطور که از نام این ورق مشخص است، پلکسی مشکی مات به رنگ مشکی می باشد.

فروش پلکسی مات

سه عامل اصلی در فروش پلکسی مات تاثیر دارد: 1-  ضخامت ورق های این محصول. 2- ابعاد ورق های این نوع محصول 3-رنگ ورق که در قیمت فروش این محصول تاثیر زیادی دارد.

فروش پلکسی در تهران ، و همچنین فروش پلکسی در کرج ، توسط این فروشگاه انجام می شود. برای اطلاع از فروش پلکسی پامنار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

خرید پلکسی مات

قطعا قبل از خرید باید بدانید که کیفیت پلکسی مات بسیار مهم است چرا که هر شخص دوست دارد برای محصول با کیفیت هزینه کند. پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال فروشگاه فروش پلکسی مات هستید، پامنار را انتخاب کنید چون فروشگاه ما یکی از با سابقه ترین فروشگاه ها در زمینه انواع پلکسی است.می توانید پس از انتخاب رنگ، ضخامت و ابعاد پلکسی با کارشناسان فروشگاه پامنار تماس گرفته تا قیمت روز پلکسی مات را به شما اعلام کنیم. برای هر گونه مشاوره همواره می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

قیمت ورق پلکسی مات

قیمت ورق پلکسی مات براساس عواملی متغیر است‌. این عوامل عبارت است از:

 1. ابعاد ورق پلکسی گلاس مات
 2. ضخامت ورق پلکسی گلاس مات
 3. رنگ ورق پلکسی مات

قیمت ورق پلکسی مات تحت تاثیر این سه عامل بوده است. با افزایش ضخامت قیمت پلکسی نیز بیشتر می شود. پس هر چه این سه عامل نسبت های بیشتری داشته باشد قیمت این محصول بیشتر خواهد شد. برای گرفتن قیمت روز این ورق می توانید با شماره 02136619252 تماس گرفته و یا از طریق تلگرام یا واتس آپ به شماره 02133981548 پیام دهید.

ورق پلکسی مات چه رنگ هایی موجود است؟

 

1531531

در  بازار ورق پلکسی مات با رنگ های مختلفی می باشد. اما محبوب ترین رنگ ورق پلکسی مات مشکی می باشد. در لیست زیر برخی از محبوب ترین ورق های پلکسی را می توانید مشاهده کنید

 1. پلکسی گلاس مات سبز
 2. پلکسی گلاس مات سرمه ای
 3. پلکسی گلاس مات یاسی
 4. پلکسی گلاس مات قهوه ای
 5. ورق پلکسی مات بنفش
 6. پلکسی گلاس مات سبز تیره
 7. پلکسی گلاس مات آبی تیره
 8. ورق مات طوسی
 9. ورق مات قرمز
 10. ورق مات زرشکی
 11. ورق مات مشکی
 12. ورق مات نارنجی

 

 

4.6/5 - (208 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

4 دیدگاه

  • با سلام و تشکر از کامنت شما دوست عزیز

   معمولا از پلکسی مات در مکان هایی استفاده می شود که مصرف کننده قصد دارد پشت ورق به راحتی قابل دیدن نباشد. این فقط یکی از مصارف پلکسی مات است.

  • سلام
   وقتتون بخیر
   با کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.
   021-33920024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.