دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
پایه تشریفاتی با دو طناب

کاربرد پایه تشریفاتی

آپدیت شده در تاریخ اسفند 13ام, 1401ساعت 01:41 ب.ظ

پایه های تشریفاتی یا همان راهبندهای تشریفاتی، پایه‌هایی از جنس استیل هستند که با طناب‌های رنگی و عموماً به رنگ قرمز به یکدیگر متصل می‌شوند. این پایه ها همان طور که از نامشان پیداست، برای استفاده از مراسمات مختلف و همچنین در مکان‌هایی که نیاز به رعایت تشریفات وجود دارد، خریداری می‌شوند. جنس این پایه ها و کاربرد پایه تشریفاتی آن‌ها موضوع مورد بحث در این مقاله است.

پایه تشریفاتی چیست؟

این پایه ها که به نام راهبند تسمه ای معروف هستند همان طور که گفتیم برای مشخص کردن مسیر حرکت یا بستن برخی از مسیرها، استفاده می‌شوند. به عنوان مثال تصور کنید که در یک نمایشگاه بخواهید که مسیر حرکت بازدیدکنندگان را مشخص کنید. یکی از بهترین کاربرد پایه تشریفاتی است. با توجه به این که وزن این پایه ها سبک است، به راحتی می‌توان آن‌ها را جابجا کرد و در جای دلخواه قرار داد.

مشخص نیست که اولین بار از این پایه ها در چه مکان‌هایی استفاده می‌شده است اما مراسمات سیاسی یا ورودی هتل‌ها جزو اولین مکان‌هایی بوده‌اند که در آن‌ها از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شد. در حال حاضر از این پایه ها در مکان‌های متعدد استفاده می‌شود. این پایه ها نماد خوشامدگویی و لوکس بودن هستند و به همین دلیل در هر جایی که نیاز به ایجاد تأثیر مثبت بر مراجعه کنندگان باشد، از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شود. پس اگر برای چنین مکان هایی به دنبال خرید پایه تشریفاتی هستید مسیر را درست آمده اید.

 

بیشتر بدانید: ورق پلکسی

 

موارد استفاده از پایه تشریفاتی

هتل‌ها

یکی از مکان‌هایی که همیشه پایه های تشریفاتی را می‌توان دید، ورودی هتل‌ها است. هتل از جمله مکان‌هایی است که از همان بدو ورود لازم است که تأثیرات مثبتی بر مراجعه کنندگان خود داشته باشد. پایه های تشریفاتی نیز به دلیل شکیل بودن، بهترین انتخاب در این زمینه هستند. این پایه ها در ورودی اصلی ساختمان هتل قرار می‌گیرند و بسته به طول ورودی یا راهرو، از دو یا چندین پایه تشریفات راهبند استفاده می‌شود.

موزه‌ها

موزه‌ها از دیگر مکان‌هایی هستند که در آن‌ها از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شود. حتماً شما هم در اطراف آثار هنری یا تاریخی مهم یا در مقابل تابلوهای با اهمیت، این پایه ها را دیده‌اید. هدف از قرار دادن این پایه ها، جلوگیری از نزدیک شدن افراد به آثار مهم است. وجود این پایه ها با طناب‌های قرمز نشان دهنده عدم اجازه ورود به یک بخش یا ناحیه خاص است. در چنین مواردی معمولاً از پایه های تشریفاتی با نام راهبندهای تشریفاتی نیز یاد می‌شود. علاوه بر این در موزه ها برای ورودی نیز جهت ایجاد حس تشریفاتی بودن از این پایه های تشریفاتی استفاده می شود.

مراسمات سیاسی

مراسمات سیاسی نیز به دلیل اهمیت بالایی که دارند، در آن‌ها از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شود. مشخص کردن مسیرهای رفت و آمد یا منع خبرنگاران از ورود به یک ناحیه، از کاربرد پایه تشریفاتی است. ممکن است از این پایه ها در اتاق‌های کنفرانس نیز بنا به نیاز های مختلف استفاده شود.

پایه تشریفاتی

نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه‌های اتومبیل از فروشگاه‌های لوکس محسوب می‌شوند. بنابراین وجود یک ورودی مناسب به این نمایشگاه‌ها اهمیت بالایی دارد. استفاده از پایه های تشریفاتی برای یک خوشامدگویی تمام و کمال در نمایشگاه‌های اتومبیل کفایت می‌کند. به علاوه در هنگام تعطیل بودن نمایشگاه نیز می‌توانید به سادگی این پایه ها را برداشته و داخل نمایشگاه قرار دهید. وجود یک فرش قرمز نیز در کنار این پایه ها تکمیل کننده زیبایی و شکیل بودن آن‌ها است. در برخی موارد نیز که یک خودرو از حساسیت زیادی برخوردار است می توان از این پایه ها برای بستن راه دسترسی به آن خودرو استفاده کرد.

نمایشگاه‌ها

در نمایشگاه‌های مختلف مانند نمایشگاه‌های علمی، هنری یا رویدادهای گوناگون، می‌توان برای محدود کردن مسیرهای رفت و آمد یا مشخص کردن مسیری که افراد باید حرکت کنند، از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شود. یا حتی گاهی اوقات که نیاز داشته باشید که یک غرفه را ببندید، به سادگی با کمک پایه تشریفاتی می‌توانید مسیر ورود به غرفه را مسدود کنید.

 

بیشتر بدانید: ورق پلی کربنات

 

ورودی سالن‌های مراسم

سالن‌های مراسم که در آن‌ها مراسمات عقد و عروسی برگزار می‌شود، معمولاً در ورودی خود دارای پایه های تشریفاتی هستند. این پایه ها به همراه فرش قرمز نوید ورود به یک مراسم تمام عیار و تشریفاتی را می‌دهند.

ورودی فرودگاه

ورودی فرودگاه‌ها از جمله دیگر مکان‌هایی هستند که در آن‌ها از پایه راهبند استفاده می‌شود. فرودگاه‌ها محل عبور و مرور مسافران داخلی و خارجی هستند. به همین دلیل وجود یک فضای رسمی و شکیل برای ایجاد حس مثبت در مسافران بسیار اهمیت دارد. بنابراین چه کاری ساده‌تر از استفاده از یک پایه تشریفاتی؟!

پارکینگ‌ها

در ورودی پارکینگ‌ها نیز از پایه های تشریفاتی استفاده می‌شود. این پایه ها برای بستن ورودی و همچنین در اطراف مسیر ورودی استفاده می‌شوند.

رستوران‌ها

رستوران‌ها نیز مانند هتل‌ها از مکان‌هایی هستند که در ورودی آن‌ها از پایه تشریفاتی استفاده می‌شود. این رستوران‌ها معمولاً رستوران‌های شیک و مدرن هستند که به مهمانان خود اهمیت زیادی می‌دهند.

کاربرد پایه تشریفاتی

جنس پایه های تشریفاتی

پایه های تشریفاتی از جنس استیل ضدزنگ هستند. دلیل ضدزنگ بودن این است که این پایه ها عموماً در فضای باز قرار می‌گیرند و مهم است که در برابر رطوبت برف و باران مقاوم باشند. اما استیل به تنهایی معمولاً در مجاورت رطوبت زنگ می‌زند. اما آلیاژ استیل و کروم می‌تواند کاملاً ضدزنگ باشد. این پایه ها همچنین می‌توانند رنگ طلایی نیز داشته باشند. پایه های تشریفاتی حداقل دارای دو پایه هستند که با یک طناب به هم متصل می‌شوند. فراموش نکنید که جنس پایه تشریفاتی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت پایه تشریفات دارد.

این پایه ها در صورتی که از جنس نامرغوب تولید شده باشند، به سرعت رنگ آن‌ها عوض می‌شود و دچار خوردگی می‌شوند. که در این صورت نه تنها کاربرد تشریفاتی بودن خود را نخواهند داشت بلکه باعث ایجاد حس متضاد خواهند شد . این در حالی است که آلیاژ باکیفیت استیل می‌تواند برای سال‌ها مانند روز اول درخشان و زیبا باقی بماند. این پایه ها از نظر شکل ظاهری معمولاً شبیه به یکدیگر هستند اما تولیدکنندگان مختلف می‌توانند در طراحی این پایه ها خلاقیت‌های خود را داشته باشند. بنابراین، تفاوت‌های جزئی در شکل ظاهری این پایه ها معمولاً دیده می‌شود.

از آنجایی که پایه تشریفات استیل ساخته می‌شوند، وزن سبکی دارند. بنابراین حمل و نقل و جابجایی آن‌ها ساده است. با این حال، وزن این پایه ها به قدری است که بتوانند با وجود وزش بادهای ملایم نیز سر جای خود ثابت باقی بمانند. به همین دلیل معمولاً در ساخت این پایه ها جنس استیل به جنس‌های دیگر مانند پلاستیک که وزن خیلی سبکی دارند، ترجیح داده می‌شود.

4.6/5 - (209 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.