دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
عبور نور از پلکسی شفاف

پلکسی شفاف چیست ؟

آپدیت شده در تاریخ اسفند 13ام, 1402ساعت 08:13 ب.ظ

فهرست مطالب

پلکسی شفاف یک ماده چندکاربره و عملی

آیا تا کنون هنگام بازدید از موزه به ورق های شفافی که بین شما و شایا گران قیمت قرار گرفته اند توجه کرده اید؟،  یا تا ب حال از پنجره های بسیار بزرگ بدون اینکه مانعی بین خود و طبیعت احساس کنید به بیرون خیره شده اید ؟ این تنها چند مثال از کاربرد های پلکسی شفاف است که شمارا حیرت زده میکند. اما دقیقاً پلکسی شفاف چیست و چه چیزی آن را ارزشمند می‌کند؟

پلکسی شفاف چیست؟

پلکسی شفاف یک پلیمر مصنوعی است که از ترکیب مونومرهای متیل متاکربلات یا همان پلی‌متیل متاکریلات تولید میشود که به آن اختصارا (PMMA) نیز گفته میشود.  این پلکسی شفاف  از طریق دو روش اصلی، ریخته‌گری و استخراج، ساخته می‌شود که به آن کست و اکسترود نیز گفته میشودو

پلکسی شفاف به شکل های شیت های ورقه ای لوله های پلکسی و میلگرد های پلکسی تولید میشوند.

فرمول پلکسی شیشه ای
فرمول شیمیایی پلکسی

ویژگی های کلیدی پلکسی شفاف :

وضوح استثنایی و انتقال نور:

پلکسی شفاف دارای شفافیت بی‌نظیری است که باعث میشود نور تا 92 درصد به راحتی از آن عبور کند که این یک عدد بسیار عالی است و حتی در مقایسه با شیشه این عدد 12 درصد بیشتر نیز هست!

تصور کنید که یک ورق پلکسی شفاف را در دست میگرید ! وضوح این ورقهای شفاف انقدر بالاست که تقریبا مانعی بین خود و فضای پشت ورق پلکسی شفاف حس نمیکنید! این شدت وضوح به شما کمک میکند که در مکان های وضوح تصویر و شفافیت اهمیتی زیادی دارد از این ورق استفاده های بسیار کاربردی شود. اگر بخواهیم مجموعه از این مکان هارا باهم بررسی کنیم میتوانیم به قاب های عکس ، نمایشگاه ها و موزه ها ، و حتی عناصر معماری اشاره کنیم.

مقاومت بالا در برابر ضربه و دوام:

برخلاف شیشه پلکسی شفاف به شدت مقاوم تر است و دچاره شکستگی های مثل شیشه نمیشود، البته این به این معنی نیست که پلکسی شفاف اصلا نمیشکند ولی ب جرات میتوان گفت در مکان های که احتمال ضربه وجود دارد یا حتی مناطق بازی کودکان یا فضاهای عمومی استفاده از شیشه میتواند بسیار خطرناک باشد و به قیمت جان افراد تمام شود در صورتی که پلکسی شفاف با وضح بیشتر خطرات کمتری هم به همراه دارد.

پلکسی های شفاف در ضخمات های بالا به عنوان ورق های ضد گلوله نیز کاربرد دارند!

 

وزن سبک و استفاده آسان :

پلکسی شفاف در مقایسه با شیشه به طور قابل توجهی سبک تر است  که این باعث میشود علاوه بر خطرات کمتر نصب و جابجایی راحت تری نسبت به شیشه نیز داشته باشد. علاوه برا سبک بودن ورق های پلکسی شفاف را میتوان به آسانی برش داد ، سوراخ کرد و یا حتی خم کرد و به آن شکل داد.

شما حتی میتوانید با استفاده از چسب کلروفیل ورق های پلکسی را به هم متصل کنید ! کاربرد هایی که به هیچ وجه نمیتوان از شیشه انتظار داشت . این ویژگی های کلیدی پلکسی شفاف باعث شده تا مود توجه افراد در صنعت های مختلف قرار بگیرید و حتی کسانی که علاقه مند به سازه های دست ساز نیز هستند به سراغ این ورق های پلکسی بی خطر و آسان بروند. باتوجه به ضخمات ورق های پلکسی از پروژه های کوچک تا پروژه های صنعتی بزرگ میتوانند کاربرد های باور نکردنی داشته باشند.

این های فقط ویژگی های کلی ورق های پلکسی شفاف بود بیاید باهم مقداری عمیق تر شویم و این پلکسی شفاف را از نزدیک باهم بررسی کنیم.

عبور نور از پلکسی شفاف
سازه پلکسی

 

مزایای استفاده از پلکسی شفاف

همانطور که تا الان متوجه شدید پلکسی شفاف بر خلاف شیشه یا نمونه های مشابه چندین مزیت بسیار خوب  دارد که به ما کمک میکند تا بدون شک برای اتسفاده های مختلف به سراغ آن برویم در ادامه به بعضی از ویژگی های کلیدی پلکسی شفاف خواهیم پرداخت :

1- وضوح روشنایی عالی:

همانطور که ابتدای مقاله پلکسی شفاف چیست و کاربرد های آن اشاره شد ویژگی انتقال نور پلکسی نسبت به شیشه یک مزیت رقابتی بسیار عالی ایجاد کرده است که باعث شده در موارد زیر کاربر باورنکردنی داشته باشد.

قفسه‌های نمایش:

تصور کنید اگر جای پلکسی های شفاف با وضوح بالا از متریال های دیگری در نمایشگاه ها و یا قفسه های موزه استفاده میشد ، کاهش وضوحح دید میتوناد تاثیرات ناخوشایندی به افراد در موقعیت های گوناگون قرار دهد، پس اگر از قفس های مختلف استفاده میکنید برای محافظت از آن پلکسی شفاف را با هیچ متریالی جایگیزین ننمایید.

پنجره‌ها:

یکی دیگر از کاربرد های پلکسی شفاف به خاطر وضوح آن ، استفاده از این ورق های جذاب در کشتی و آکواریم های بسیار بزرگ می باشد که هم امنیت بیشتری نسبت به شیشه به شما ارائه میدهد و هم وضوح بیشتری در اختیار چشمات زیبای شما قرار میدهد.

نورگیرها:

در سال های قدیم برای نورگیر ها و مکان هایی که عبور نور اهمیت ویژه ای داشت از شیشه استفاده میکردند که این امر باعث بروز مشکلاتی میشد، به مرور زمان پلکسی جایگزین شیشه برای استفاده از نور گیر ها شد چون هم نصب راحت تری دارد و هم خطرات شکستگی کمتری را نسبت به شیشه بر عهده شما میگذارد.

انعطاف پلکسی شفاف
تست انعطاف ورق پلکسی شفاف

2- کاهش خطرات به موقع شکستن

شکستن شیشه را تصور کنید ! زمانی که شیشه میشکند تبدیل به هزاران خورده کوچک میشود که هرکدام میتواند اثرات جبران ناپذیری برای افراد حاضر در آن مکان ایجاد بکند ! ولی پلکسی شفاف به راحتی نمیشکند و زمانی هم که دچار شکستن می شود خطری کسی را تهدید نمیکند چون به تیکه های بسیار بزرگ تقسیم میشود و خبری از هزاران تکه برنده نیست !

تجهیزات مهدکودک:

با همه تعریف هایی که از پلکسی شفاف کردیم قطعا مشخص شد که استفاده از پلکسی شفاف در مکان های که کودکان در آن حضور دارد ضروری است ، چون در مکان هایی مثل مهدکودک احتمال شکست اشیا بسیار بیشتر از محیط های دیگر است.

حصارهای استخر:

استفاده از پلکسی به عنوان حصار یا محافظ های استخر این امکان را به شما میدهد که نگران برنده بودن حفاظ و شکستن آن نباشید و دید خوبی به خارج یا داخل از حفاظ نیز داشته باشید.

لوازم خانگی:

پلکسی شفاف کاربرد بسیار زیادی در لوازم خانگی دارد ! از پنل های لمسی تا محفظه آب قهوه ساز همگی از پلکسی های شفاف ساخته شده اند که این امر باعث شده است خطرات احتمالی ناشی از شکست لوازم خوانگی به حد اقل برسد و خطری شما را در هنگام شکستن این مصنوعات که با پلکسی ساخته شده اند شما را تهدید نکند.

3- مقاوم در برابر حرارت و اشعه  uv 

پلکسی شفاف یک محافظ بسیار عالی برای مقاومت در مقابل برف ، باران و حتی نور خورشید می باشد ، همانطور که خود شما میدانید نور خورشید حاوی اشعه فرا بنفش است که میتواند اثرات جبران ناپذیری به افراد وارد کند، ورق های پلکسی شفاف میتوانند به عنوان محافظ اشعه فرا بنفش مورد استفاده قرار بگیرند و بدون تجزیه نور از شما در مقابل این اشعه محافظت نماید.

تابلو های عمومی:

به خاطر مقاومت پلکسی شفاف در مقابل تغییرات جوی ، و همینطور مقاومت بیشتر از پلکسی به عنوان تابلو های عمومی و حتی تابلو های تبلیغاتی استفاده میشود که این امر باعث میشود عمر طولانی تری نسبت به متریال های مشابه مثل شیشه داشته باشند.

مبلمان و تزئینات خانگی اوت دور :

محصولات خانگی وجود دارد که ما از آنها در خارج از محیط خانه استفاده میکنیم که اصطلاحا به آن اوت دور نیز گفته میشود، این محصولات میتوانند شامل انواع تابلو ، میز ، صندلی یا هرچیز دیگری باشند ، استفاده از پلکسی در این محصولات بسیار رایج شده است و شما کمک میکند تا بخاطر مقاوم  بودن در برار تغییرات جوی ، استفاده بهینه ای از آنها داشته باشید.

شیلد های قایق و یا حتی شیلد های محافظ چراغ خودرو :

قبلها در مقاله ای استفاده از پلکسی در چراغ جلو خودرو بصورت کامل بررسی کردیم به همین خاطر این موضوع را در این قسمت باز نخواهیم کرد، ولی یکی از کاربرد های پلکسی به دلیل مقاومت در برابر تغییرات اب و هوایی استفاده از آن در چراغ جلو خودرو همینطور شیشه ها و محاقظ ها در قایق ها و کشتی ها می باشد.

پلکسی در چراغ ماشین
استفاده از پلکسی در چراغ ماشین

4- استفاده آسان و سریع :

برش آسان ، انعطاف پذیری بالا ، قابلیت چسباندن ورق های پلکسی شفاف و خم خوردن آن باعث شده تا مورد توجه افراد خیلی زیاید رد صنعت های مختلف شود. شما میتوانید ورق های پلکسی را بادستگاه لیزر ، و یا حتی کاتر براحتی به اشکال دلخواه خود برش دهید و یا حتی آنرا سوراح کنید که این امر باعث شده تا مورد استقبال گروه های مختلف قرار بگیرد، گرو های مختلفی از پلکسی استفاده های مختلف مینمایند که شاید بعضی از آنها برای شما بسیار جذاب بنظر برسد :

طراحان:

طراحان میتوانند با استفاده از پلکسی شفاف طرح های فوق العاده ای با کابرد های متفاوت تولید کننند که سهولت استفاده از پلکسی شفاف باعث میشود اینکار ساده تر و باهزینه های ب مراتب کمتر انجام شود، تابلو های پلکسی ، ماکت های پلکسی و حتی ساخت شخصیت با پلکسی نمونه های کوچکی از کاربرد پلکسی شفاف در زمینه های گوناگون می باشد.

علاوه بر موارد فوق پلکسی شفاف به شما امکان زیبا سازی محیط های مختلف را میدهد.

کارآفرینان:

شاید باورش برای شما سخت باشد ولی بعداز همه گیر شدن پلکسی های شفاف شغل های بوجود آمدند که بر پایه استفاده از همین ورق ها می باشد ، شغل های نظیر فروش باکس پلکسی ، فروش تابلو های نئونی ، فروش انواع بگ گل پلکسی و یا سازه های کاربردی مثل جاسوئیچی پلکسی !

صنعت های مهم :

در صنعت های بسیار مهم مثل پزشکی یا خوراکی ، بدلیل بهداشتی بودن ورق های پلکسی شفاف و همینطور استفاده اسان و سریع پلکسی استفاده های بسیاری دارد. بطور کلی پلکسی شفاف به صنایع مختلف کمک های باورنکردنی کرده است.

در کل، پلکسی شفاف به عنوان یک ماده چندکاره و عملی تجسم می‌یابد که انعطاف پذیری، مقاومت و وضوح عالی را ارائه می‌دهد. این ماده چند منظوره، در صنعت های مختلفی  از جمله قاب‌های نمایش، پنجره‌ها، نورگیرها، قفسه‌ها، تجهیزات ایمنی، تزئینات خانگی، وسایل آشپزخانه و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

کاربردهای رایج پلکسی شفاف

تا اینجا با ویژگی های اصلی پلکسی شفاف و صنعت های مختلفی که از آن استفاده میکنند آشنا شدیم و در این قسمت میخوایم با رایج ترین کاربرد پلکسی شفاف آشنا شویم . سعی کرده ایم جامع ترین کاربرد های پلکسی شفاف را برای اولین بار در ایران برای شما عزیزان گردآوری نماییم و شمارا با کاربرد این ورق های حیرت انگیز آشنا نماییم.

استند های پلکسی : 

یکی از بیشترین کاربرد های پلکسی شفاف ساخت انواع سازه های مختلف با پلکسی شفاف می باشد که به شما در مورد اطلاع رسانهی مختلف برای محصولات و نمایشگاه ها و همینطور فروشگاهی مختلف کمک میکند . شما میتوانید استند های پلکسی شفاف را ابعاد مختلف و کاربرد گوناگون سفارش دهید.

باکس های پلکسی :

بعد از استند پلکسی باکس های پلکسی بیشترین کاربرد را در بین سازه های پلکسی دارند و به شما کمک میکنند تا با استفاده از این باکس ها محصولات خود را بصورت منظم درکنار هم قرار دهید.


نمایش محصولات
:

فروشگاه های خورده فروشی مثل آجیل و شکلات یا محصولاتی که سایز بزرگی ندارند از بیشترین استفاده کنندگان ورق های پلکسی شفاف هستند چون علاوه براینکه به شما کمک میکنند تا محصولات به خوبی نمایش داده شوند ، امنیت بسیار خوبی دارند و جلوه زیبایی نیز به محصولات شما میدهند.

تابلو های راهنما :

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد پلکسی شفاف ساخت تابلو های راهنما و علامت گذاری و همینطور نشانه هاست که ب کاربران کمک میکند تا مسیر های مورد نیاز را مشخص کنند یا به حتی به عنوان تابلو های راهنما مسیر مورد استفاده قرار بگیرند. یکی از بیشترین کاربرد پلکسی شفاف برای تابلو ها و علائم را میتوان تابلو های نئونی بیان کرد که در بین کاربران بسیار محبوب هستند.

 

عناصر معماری و نورپردازی:

یکی از بیشترین کاربرد پلکسی شفاف در معماری است که به معمار های کمک میکند سازه های کاربردی و یا سازه های زیبایی داشته باشند علاوه بر اینکه پلکسی شفاف به شما کمک میکند بخش های مختلف یک محل را از هم جدا کنید (دیوایدر) و یاحتی پلکسی شفاف میتواند به عنوان مکملی برای نور پردازی در معماری استفاده شود.

از مهم ترین کاربرد های دیگر پلکسی شفاف میتوان استفاده برای در ها  و پنجره های مختلف بجای شیشه را نام برد. اگر بخاطر داشته باشید در قسمت اول مقاله مزایای اسفاده از پلکسی شفاف بجای شیشه را باهم مرور کردیم.

مبلمان و دکوراسیون خانگی:

پلکسی شفاف یکی از پرکابرد ترین مصنوعات پلاستیکی است که در منزل ها کاربرد خیلی زیادی دارد و شاید شما بعد از خواندن این مقاله تازه بتوانید پلکسی شفاف را در جای جای خانه خود مشاهده کنید درصورتی که قبل خواندن این مقاله به آن توجه نمیکردید !

پلکسی شفاف به عنوان قفسه های مختلف ، میز های عسی ، صندلی و حتی ظرف های نگه دارند حبوبات در خانه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.

 

کاربردهای صنعتی و ایمنی:

از مهم ترین کاربرد های پلکسی شفاف در زمینه حفاظتی میتوان امکان ضد گلوگه کردن ماشین با استفاده از پلکسی را نام برد با این حال این ورق های شفاف پلکسی کاربرد های خیلی زیادی در صنعت های حفاظتی ویا ایمنی دارند:

تجهیزات وسایل حفاظتی:  پوشش‌های ماشین، قطعات تجهیزات محافظتی و شیلد‌ها و….
تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی:  تولید تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مانند تشک‌ها، مخزن‌ها و دستگاه‌های آزمایشی و …

 

آکواریوم‌ها و تراریوم‌ها:

همانطور که قبل از این مزایای پلکسی شفاف را برسیی کردیم متوجه شدیم که مزایایی بسیار زیادی در صنعت های مختلف دارد پس قطعا میتواند یک جایگیزین بسیار عالی برای شیشه ها در اکواریم ها و تراریوم ها شود ، چون هم شفافیت بالاتری داریم و هم خطر شکست  و تلفات جانی تقریبا از بین میرود.

این ها مهم ترین استفاده های پلکسی شفاف بود که به ذهنم رسید و این کاربرد هارا در طول زمان برای شما آپدیت خواهیم کرد. پلکسی شفاف کاربرده ای بسیار زیادی در صنعت های حختلف دارد و فقط باید در طول روز با نگاه عمیق تری به اطرافمون نگاه کنیم !

 

ضخامت پلکسی شفاف

پلکسی های شفاف بیشترین کاربرد رو در بین همه پلکسی ها دارند و شاید بتوان گفت که بیشترین تنوع ضخامت در بین ورق های پلکسی گلاس مربوط به ورق پلکسی شفاف می باشد. ضخامت ورق های پلکسی گلاس از شفاف از ۱ میلی متر شروع میشود و میتواند تا ۱۵۰ میلی متر هم ادامه پیدا بکند ولی نکته مهم در مورد ضخامت ورق های پلکسی در ایران این است که در بازار ایران بخاطر عدم استفاده از ضخامت های بالا بصورت عمومی شما میتوانید تا سایز ۵۰ میلی متر را در بازار پامنار تهران که بورس پلکسی در ایران است پیدا کنید ، برای ضخامت های بیشتر نیاز هست که بصورت اختصاصی واردات این ورق ها را انجام دهید.

پس بطور کلی ضخامت ورق های پلکسی شفاف در ایران  عبارتند از :

 • ۱ تا ۱۰ میلی متر
 • ۱۰ تا ۲۰ میلی متر
 • ۲۰ تا ۳۰ میلی متر
 • ۳۰ تا ۴۰ میلی متر
 • ۴۰ تا ۵۰ میلی متر

باید توجه داشته باشید که اگر شما قصد استفاده از پلکسی رو برای فریم ها یا استند ها دارید هرچه ارتفاع کار شما بیشتر میشود باید از پلکسی ضخیم تر استفاده کنید تا ایستایی بهتری داشته باشید.

ضخامت ورق پلکسی شفاف
نمونه ضخامت ورق های پلکسی

ابعاد پلکسی شفاف

پلکسی های شفاف ابعاد استانداردی دارند که بصورت کلی در کشور و در بازار پامنار موجود هستند ولی ابعاد غیر استاندارد یا غیر معمول هم برای ورق های پلکسی شفاف گاها یافت میشود. استاندارد ترین سایز ورق های پلکسی ابعاد  استاندارد ۱۲۲*۱۸۳ می باشد که بصورت ورق های کامل به فروش میروند.

درصورتی که به ابعاد کوچک تر نیاز داشته باشید میتوانید بسته به نوع سفارش و تعداد آن با کارشناسان فروش در تماس باشید. برای ورق های سایز بزرگتر نیز باید با بخش فروش و تامین مجموعه پامنار در ارتباط باشید. بطور کلی ابعاد تولید شده در سرار جهان به شرح زیر میباشند :

 • ۳۰۵۰  * ۲۰۳۰
 • ۲۴۹۰ *  ۱۸۸۰
 • ۲۴۹۰ * ۱۵۸۰
 • ۲۴۴۰ * ۱۲۲۰
 • ۱۸۳۰ * ۱۲۲۰

وزن پلکسی شفاف

وزن پلکسی شفاف دارای یک فرمول وابسته به ابعاد و ضخامت ورق پلکسی شفاف می باشد که با کمک آن میتوانید بطور نسبتا دقیقی وزن پلکسی ها را محاسبه نمایید. این فرمول از حاصلضرب طول در ارتفاع در صخامت در عدد صحیح بدست می آید. جدول زیر وزن حدودی پلکسی های شفاف را نشان میدهد. در این جدول وزن بر اساس ضخامت پلکسی های شفاف با ضخمات های مختلف آورده شده است.

ضخامت وزن بر اساس متر مربع
1.5 0.365
2.0 0.471
2.5 0.582
3.0 0.694
4.5 1.071
6.0 1.424
9.0 2.136
12.0 2.879
18.0 4.322
24.0 5.759

چطور از پلکسی شفاف استفاده کنیم ؟

در این مقابه شناخت پلکسی شفاف پرداختیم و به این سوال پاسخ دادیم که پلکسی شفاف چیست ؟ حالا در این قسمت از مقاله پلکسی شفاف چیست که قرار است به جامع ترین مقاله فارسی در این زمینه تبدیل شود به این سوال پاسخ دهیم که چطور از پلکسی شفاف استفاده نماییم :

 1-برش و شکل‌دهی پلکسی شفاف :

برش: پلکسی شفاف را میتوانیم با اشکال مختلفی مثل اره ، چاقوی اره ای ، کاتر و یادستگاه برش لیزر به ابعاد یا اشکال مختلف برش داد؛ البته بهترین و دقیق ترین راه برش پلکسی شفاف استفاده از دستگاه برش لیزری است که کار برش بصورت دقیق و سریع انجام شود ، در صورت نیاز میتوانید با کارشناسان مجموعه پامنار برای انجام خدمت برش لیزر در تماس باشید.

شکل‌دهی: پلکسی شفاف بر اساس حرارت خیلی زیاد قابل شکل دهی میشود، انجام خم و قالب پلکسی خیلی کار راحتی نیست و بهتر است این کار توسط متخصص این حوزه انجام شود، ولی در صورت نیاز شما میتوانید پلکسی شفاف را با استفاده از سشوار صنعتی ویا المنت حرارت دهید و آن را به شکل دلخواه خود تبدیل نمایید.

2-اتصال و چسباندن:

بعد از انجام مرحله برش و شکل دهی شما نیاز دارید که پلکسی های شفاف مورد نیاز خود را به هم متصل کنید و یا آنه هارا بهم بچسبانید ، برای انجام این کار شما میتوانید از چسب کلوروفیل که مخصوص این کارست استفاده کنید و یا از پیچ و مهره و یا اتصالات فلزی که برای اتصالات پلکسی ساخته شده اند استفاده کنید.

3-پالیش و تکمیل:

آخرین مرحله از ساخت سازه های پلکسی شفاف استفاده از پالیش و دور گیری کار ها می باشد که جلوه کار انجام شده شمارا با پلکسی شفاف چندین برابر میکند ! کافی است با استفاده از پولیش و یا سمباده اضافه ها و یا لبه های سازه خود را دفع کنید و آنرا برای استفاده نهایی آماده نمایید.

 

مراحل بالا یک شمای کلی از مراحل انجام کار با پلکسی شفاف بود و قطعا برای استفاده دقیق از پلکسی شفاف و مهارت های خم و برش نیاز به کار کردن وکسب تجربه در این زمینه دارد.

مزایا و معایب پلکسی شفاف

پلکسی شفاف شباهت خیلی زیادی به شیشه دارد و از این رو برای خیلی از دوستان سوال میشود که مزایا و معایب استفاده از پلکسی شفاف چیست و چه زمانی باید بین گزینه های موجود شیشه ، کریستال ، پلی کربنات و پلکسی شفاف از پلکسی استفاده کنیم ؟

به طور کلی میتوان گفت که پلکسی مزیت بیشتری نسبت به شیشه دارد درصورتی که مورد استفاده شما تماس کمتری با حرارت دارد و یا در محیطی قرار دارد که خطو خش زیادی در بر میگیرد. پلکسی نسبتا یک متریال ارزان تر و منعطف تر است که همین باعث شده تا مورد استقبال در خیلی از صنایع مختلف قرار بگیرید، علاوه بر این به خاطر نوع ساخت پلکسی یا همون ورق های اکرلیک کاربرد بسیار زیادی در صنعت پزشکی دارند  حالا اگر بخواهیم بصورت کلی معایب و مزایای پلکسی گلاس شفاف رو باهم بررسی کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

مزایای پلکسی گلاس شفاف :

 • مقاومت بیشتر نسبت به شیشه (تا ۳۰ برابر)
 • قیمت مناسب تر به سایر مرتیال ها
 • دوام بیشتر نسبت به شیشه در طولانی مدت
 • امنیت بالاتر نسبت به شیشه
 • انعطاف بیشتر نسبت به شیشه
 • قابلیت برش راحت تر
 • عبور نور بیشتر نسبت به شیشه

معایب پلکسی گلاس شفاف :

 • خش پذیری خیلی بیشتر نسبت به شیشه
 • مقاومت کمتر به حرارت نسبت به شیشه
 • تمیز شدن سخت تر نسبت به شیشه

خرید پلکسی شفاف 

راه های بسیاری برای خرید پلکسی شفاف وجود دارد که شما میتوانید هر کدام از روش های خرید پلکسی را بسته به نیاز خود انتخاب نمایید.اگر بخواهیم بطور کلی روش های خرید پلکسی شفاف را باهم بررسی کنیم میتوان به روش های زیر اشاره کرد  :

مراجعه حضوری به پامنار تهران که بورس فروش پلکسی های شفاف در ایران میباشد.

خرید و مشاوره آنلاین برای پلکسی شفاف

تماس تلفنی برای پلکسی شفاف

 

جمع‌بندی

پلکسی های شفاف کاربرد های بسیار زیادی دارند و به شما کمک میکنند تا یک جایزگین مناسب تر ، امن تر و ارزانتر نسبت به شیشه داشته باشید ، در حال حاضر در اطراف ما استفاده های بسیار زیادی از پلکسی شفاف میشود این کاربرد ها هر روز افزایش پیدا میکنند.

برای تهیه پلکسی شفاف راه های متنوع بسیار زیادی وجودی دارد که شما میتوانید باتوجه به موقعیت خود هرکدام از راه ها انتخاب نمایید، شما حتی امکان خرید پلکسی شفاف بصورت آنلاین و تلفنی را نیز دارید! میتوانید به صفحه خرید پلکسی شفاف مراجعه کنید و با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

 

پرسش‌های متداول

پلکسی شفاف برای محصولات خوراکی مناسب است ؟

همه پلکسی های شفاف برای استفاده در محصولات خوراکی مناسب نیستند و اگر شما قصد استفاده از پلکسی برای کاربرد های بهداشتی و خوراکی دارید بهتر است هنگام خرید به نشان های بهداشتی و سلامت آن توجه کنید.

پلکسی شفاف در مقابل گرمای زیاد مقاوم است ؟ 

پلکسی شفاف در دمای 160 درجه سانتی گراد ذوب میشود پس در مقابل حرارت های خیلی زیاد مقاوم نیست، اگر چه میتواند بصورت عایق صدا و گرما عمل کند ولی در مقابل حرارت خیلی زیاد مقاوم نیست.

آیا پلکسی شفاف قابل بازیافت است؟

بصورت کلی بله ، در حال حاضر در ایران هم کوره هایی برای بازیافت موارد اضافی پلکسی وجود دارد که این مواد را ذوب میکنندو دوباره در صنعت های مختلف از آن استفاده میکنند.

بهترین روش برای پاک کردن پلکسی شفاف ؟

بهترین راه نمیز کردن پلکسی شفاف استفاده از محلول اب و صابون و دستمال های نانو ضد خش میباشد ، چون پلکسی حساسیت بالایی به خش پذیری دارد و ممکن است اگر از محلول های شیمیایی و یا دستمال های معمولی استفاده شود صفحه دچار خش شود.

از کجا پلکسی شفاف بخریم ؟

پامنار مرکز فروش انواع ورق های پلکسی ، لوله های پلکسی ، و میلگرد های پلکسی میباشد.

5/5 - (1 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.