دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
آینه پلکسی

آینه پلکسی چیست؟

آپدیت شده در تاریخ بهمن 20ام, 1402ساعت 01:32 ب.ظ

آینه پلکسی چیست که اینقدر زبانزد است؟

در شرح آینه پلکسی چیست؟ باید ذکر کنیم آینه پلکسی آینه ای است که از ورق های پلکسی ساخته شده و از شیشه در آن استفاده نشده است که با این توصیف مشخص می شود این نوع آینه نیز بدون شیشه و با وجود ورق های پلکسی شفافیت بسیار محبوب خودش را نیز دارد..ما باید برای کسب اطلاعات بیشتر از آینه پلکسی ابتدا با ورق پلکسی آشنا شویم.بنابراین همراه ما باشید..

الزام شناخت ورق پلکسی پیش از آینه پلکسی

قطعا مهم ترین مسئله پیش از خرید آینه پلکسی آن است که آینه پلکسی چیست و کاربرد آن چیست. ورق پلکسی ورقی شفاف بوده و پلاستیکی می باشد که از مقاومت خوبی در برابر گرما،اشعه ماوراءبنفش و..برخوردار است..همچنین از قابلیت انعطاف پذیری خوبی نیز برخوردار می باشد..همچنین ورق پلکسی کمی خشک بوده و قابلیت شکنندگی را تا حدودی در هنگام وارد آمدن فشار بیش از حد در بر دارد..لازم است بدانید این شکستگی خیلی سریع اتفاق نمی افتد زیرا ورق پلکسی از مقاومت خوبی برخوردار است..

در محتوای آینه پلکسی چیست؟در اشاره به ورق های پلکسی باید بدانید ورق های پلکسی وزن مناسبی داشته و ماندگاری بالایی دارند و امن می باشند..از این ورق های پلکسی بجای شیشه استفاده می شود که می توان به آن آینه اکریلیک هم گفت..لذا آینه پلکسی گلاس برای اماکنی مثل:

 1. سالن های بدنسازی
 2. به عنوان جایگزین برای آینه های شیشه ای در زندان ها
 3. مجموعه ورزشی ها در هر نقطه

و..انتخاب مناسبی می باشد. بنابراین در شرح آینه پلکسی چیست؟ به برخی اماکن که کاربرد آینه پلکسی در آن ها بسیار مفیدتر از آینه شیشه ای می باشد اشاره کردیم همچنین برای آشنایی بیشتر با آیه پلکسی نیز به مطالبی جالب توجه می پردازیم..

آینه پلکسی

آینه پلکسی را بیشتر بشناسیم

آینه پلکسی همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم از ورق پلکسی ساخته شده که به جای شیشه به کار رفته است..این آینه از ورق پلکسی شفاف  و یا در صورت تمایل مات ساخته می شود و در رنگ های طلایی و نقره ای عرضه می گردد..آینه پلکسی گلاس نیز ضخامت بالایی ندارد زیرا ضخامت بالای آینه پلکسی سبب می شود تصویر در آینه به خوبی دیده نشود و تار باشد به همین دلیل در اندازه ای استاندارد شده و مشخص ساخته می شود.

آینه پلکسی نیز به دلیل جیوه موجود بر پشت ورق پلکسی ایجاد شده است و تنها تفاوت آن با شیشه ها در وجود ورق های پلکسی می باشد وگرنه همانطور که ذکر کردیم خاصیت شفافیت آن بسیار جالب توجه می باشد.در ادامه پرداختن به آینه پلکسی چیست؟ اضافه کنیم آینه های پلکسی به دلیل دارا بودن ورق پلاستیکی استاندارد شده و نیز بازتاب دادن مواد ساخت با آینه کاری ایجاد می شوند این آینه های پلکسی نیز از پلی کربنات،اکریلیک و..ساخته می شوند.

همچنین می توان از آینه های پلکسی بجای آینه های شیشه ای استفاده نمود زیرا از امنیت بالاتری برخوردار می باشند و در صورت حفظ رعایت ضخامت استاندارد شده نیز از شفافیت متناسب آن ها به هیچ صورت کاسته نمی گردد.

حال در شرح آینه پلکسی به سراغ کاربرد این آینه می رویم..آینه پلکسی با توجه به نوع فعالیت کاربردهای گوناگونی دارد و لذا همیشه هم برای تمامی کارها و یا استفاده در برخی مکان ها توصیه نمی گردد بنابراین پیش از تهیه آینه های پلکسی از متخصصان در این امر اطلاعات مهم و قابل توجه را کسب کنید که در انتهای مقاله یکی از بهترین شرکت ها را در این زمینه به شما معرفی کرده ایم..با ما همراه باشید.

کاربردهای آینه پلکسی

 1. کاربرد بجای آینه شیشه ای
 2. ساخت وسایل و ابزارآلات تزئینی
 3. کاربرد در دکوراسیون داخلی
 4. و بسیاری موارد دیگر..

در توضیحات تکمیلی آینه پلکسی چیست؟باید اشاره کنیم آینه های اکریلیک یا پلکسی به دلیل وزن سبکی که دارند برای ظاهر قطعات و تابلوها و نیز ایمن بودن آنها هم استفاده می شوند.همچنین از آینه های پلکسی نیز می توان برای انعکاس هم استفاده نمود.آینه های پلکسی مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه دارند که سبب می گردد به هنگام برخورد ضربه مقاومت خوبی نشان دهد و همچنین استحکام خود را حفظ کنند.

اما در اماکن و برای قطعاتی که ایمنی بسیار بسیار مهم می باشد توصیه نمی گردد مگر با تشخیص متخصصِ امر..زیرا با برخوردهای شدیدتر این شیشه هم دچار شکستن می شود که ممکن است خطرناک باشد اما این آینه خرد نمی شود..با این حال باز هم برای اماکنی که با وجود شیشه به دلیل شکستگی و ترک خوردن و خرد شدن امنیت مناسبی ندارند؛آینه پلکسی بسیار مناسب می باشد..حال با این توضیحات تکمیلی و کوتاه برای آینه پلکسی چیست؟به سراغ ویژگی های آینه پلکسی می رویم..امیدواریم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

برخی ویژگی ها و مزایای آینه پلکسی

مزایای آینه پلکسی برای شرح کامل آینه پلکسی چیست؟ بیان می گردد

 1. امکان برش آسان و تنوع طرح برش
 2. منعطف بودن آینه پلکسی
 3. ایمنی بیشتر نسبت به شیشه
 4. مقاومت مناسب در مقابل ضربه و بیشتر از شیشه
 5. عبور آسان نور از آینه پلکسی
 6. وزن سبک
 7. درخشندگی و شفافیت
 8. کاهش احتمال شکستگی هنگام ضربه جز در موادی که ضربه بسیار شدید باشد
 9. عدم خرد شدن هنگام شکستگی
 10. قیمت ارزان تر نسبت به شیشه
 11. ماندگاری بالا
 12. جا به جایی راحت و آسان آینه های پلکسی
 13. نصب سریع و راحت
 14. دارای تنوع رنگی بالا
 15. و..
 16. آینه های پلکسی به دلیل وزن سبکی که دارند به راحتی به دیوارها تکیه می دهند و شفافیت بالای آن سبب می شود به هنگام انعکاس؛تصویر به وضوح دیده شود..

در ادامه آینه پلکسی چیست؟ به ساختمان هایی اشاره می کنیم که آینه پلکسی در این مکان ها کاربرد دارد..پیش تر برخی دیگر از این ساختمان ها را  برایتان نام بردیم.

ساختمان های تزئین شده با آینه پلکسی

 1. اتاق خواب کودک و بزرگسال
 2. تزئین ساعت های دیواری منازل و ساختمان های اداری،تجاری و..
 3. تزئین و دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان های اداری،تجاری،درمانی و..

بنابراین با توجه به ویژگی های گفته شده پی می بریم در بیشتر مواقع هم می توانیم از آینه پلکسی به جای آینه شیشه ای استفاده نمائیم و چه بسا از مزایای بیشتری نیز برخوردار باشیم..در آینه پلکسی چیست؟به مزایای آینه پلکسی اشاره کردیم حال نیاز است که به معایب آن هم بپردازیم..

معایب آینه پلکسی

 1. قابلیت خش پذیری
 2. کاهش مقاومت در برابر خش

در شرح آینه پلکسی چیست؟ به معایب آینه پلکسی هم نیز اشاره کردیم حال به توضیحاتی مختصر از برخی مزایای ذکر شده از آینه پلکسی می پردازیم..

آینه پلکسی

مروری کامل تر بر برخی مزایای آینه پلکسی

موارد ذکر شده در ادامه پاسخ آینه پلکسی چیست؟ را برایتان کمی واضح تر می نماید.

 1. ارزان تر بودن آینه پلکسی نسبت به شیشه:از آنجا که ورق های پلکسی اندازه گیری آسان تری نسبت به شیشه دارند قیمت مناسبی را نیز در بر می گیرند.
 2. عبور آسان نور از آینه پلکسی:به دلیل شفافیت بالای ورق های پلکسی آینه های ساخته شده از ورق های پلکسی نیز دارای شفافیت و درخشندگی بسیاری می باشند در صورتی که می خواهید هم از آینه پلکسی استفاده کنید و هم حریم شخصی تان حفظ گردد می توانید از ورق پلکسی مات برای آینه پلکسی خود استفاده نمائید.
 3. مقاومت مناسب در مقابل ضربه و بیشتر از شیشه: به دلیل پلاستیکی بودن ورق پلکسی و همچنین منعطف بودن این ورق مقاومت آینه پلکسی در برابر ضربه و فشار نیز بیشتر می باشد.این مقاومت سبب می شود احتمال شکسته شدن آینه پلکسی هنگام برخورد ضربه کاهش پیدا کند با این حال اگر ضربه محکم و شدیدی به آینه پلکسی وارد گردد احتمال شکستن آینه بالا می رود ولی به هرحال به هنگام شکستن خرد نمی شود.

تا اینجا در خصوص آینه پلکسی چیست مطالب مفیدی را برایتان بازگو کردیم برای اطلاعات بیشتر درباره آینه پلکسی چیست؟به اطلاعاتی درباره تهیه ورق پلکسی می پردازیم پس با ما همراه باشید..پیش از پرداختن به تهیه ورق های پلکسی به انواع گوناگون آن که ساخته و عرضه می شوند می پردازیم که بهتر است با نام آن ها آشنا باشید..بنابراین در ادامه آینه پلکسی چیست؟به سراغ انواع ورق های پلکسی می رویم.

انواع ورق های پلکسی گلاس

 1. ورق پلکسی گلاس آینه ای
 2. ورق پلکسی گلاس شفاف
 3. ورق پلکسی گلاس مات
 4. ورق پلکسی گلاس ایرانی
 5. ورق پلکسی گلاس نوع تخت
 6. ورق پلکسی گلاس خارجی
 7. و..

آینه پلکسی را از کجا تهیه کنیم؟

پس از یافتن پاسخ آینه پلکسی چیست؟ ممکن است این سوال برایتان مطرح شود که از چه مکانی آینه پلکسی را تهیه نمایید.شما عزیزان می توانید با بهره مندی از مشاوره رایگان شرکت پامنار و ارائه توضیحاتتان در خصوص هدف خرید محصول از جهت امنیت،ظاهر،کاربرد و.. از مشاورین ما راهنمایی گرفته و یا در صورت تمایل به خرید آینه پلکسی از شرکت پامنار جویای هزینه محصول شوید.شرکت پامنار تمامی محصولاتش را از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب تضمین نموده و تمامی محصولات خریداری شده تان را در سریع ترین زمان ممکن به دستتان می رساند..در صورت قصد خرید آینه پلکسی با شرکت پامنار تماس بگیرید.

4.7/5 - (53 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.