دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
پلکسی قرمز

قیمت خدمات برش لیزری چگونه محاسبه می شود؟

بعد از خرید ورق مورد نظر یکی از مشکلات عمده افراد تعیین قیمت خدمات برش لیزری بوده که همیشه به عنوان یک مورد چالش برای کاربران عنوان خواهد شد.  اکثر مشتریان با عوامل موثر در قیمت گذاری و انواع روش های قیمت گذاری به خوبی آشنا نیستند. به همین دلیل در تخمین قیمت سفارشات خود با اختلاف هزینه ی نهایی خدمات مواجه می شوند

. در این مقاله شیوه قیمت گذاری صحیح خدمات لیزر را به طور کامل تشریح خواهیم نمود.ملاک محاسبه قیمت خدمات برش لیزری ، تشخیص نوع خدمات برش توسط این مجموعه می باشد .

پلکسی صورتی

بیشتر بخوانید: پلکسی چیست؟

قیمت خدمات برش لیزری به پنج روش انجام می شود :

 • خدمات حکاکی و برش دقیقه ای
 • خدمات برش متری
 • خدمات برش و حکاکی بر اساس حداقل قیمت
 • خدمات برش میانگین حک و برش
 • خدمات برش + خدمات ساخت و مونتاژ

تمامی خدمات برش لیزری با توجه به مکان های موارد ذکر شده به قیمت های نهایی خواهند رسید که ما در این مقاله سعی در اعلام تمامی روش های محاسبه قیمت خدمات برش لیزری به صورت جداگانه نموده ایم:

 1. محاسبه قیمت بر اساس مدت زمان برش ورق :

در صورت تبدیل موارد به قطعات کوچکتر، تعداد دفعات جا به جایی و رفت و آمد دستگاه بیشتر خواهد شد. این دلیل سبب شده که این نوع خدمات بر اساس مدت زمانی که برش ورق طول میکشد محاسبه گردد. از دیگر مواردی که میتوان قیمت برش لیزری را محاسبه کرد میتوان به سفارشات سری کاری و خدمات تیراژ آن اشاره نمود.

از دیگر سوالات مهم در خرید که برای اکثریت پیش خواهد آمد این است: محاسبه قیمت برای انجام کار که در مبنای زمان صورت میپذیرد بر چه معیاری می باشد؟ در جواب این سوال باید گفت که در برش آن بر اساس زمان این دو مورد دارای نقش اصلی می باشد:

 • سرعت و قدرت برش لیزری

در جهت برش یک متریال مانند پلکسی گلاس، بر اساس توان بایستی این پارامتر را تنظیم نمود.

 • توان تعریف شده

این اصطلاح به مقدار عددی که از سمت شرکت سازنده در دستورالعمل آن خواهد آمد و در دستورالعمل قید شده میگویند.

این مقدار عدد در حالت استاندارد معمولا در 70 درصد توان اصلی و  زیاد آن بوده که دلیل اصلی این موضوع برای جلوگیری از افت توان دستگاه در زمانی کوتاه می باشد. استفاده زیاد از آن باعث ایجاد استهلاک و افت زیاد و زود هنگام برش دستگاه خواهد شد.

قیمت خدمات برش لیزری

در مقابل استفاده از بخشی از توان اصلی باعث طول عمر بیشتر دستگاه برش لیزری می شود .

با انتخاب یک عدد ثابت به عنوان پارامتر قدرت، اینک باید به سرعتی در برش دست پیدا کنیم که اولا : باعث بریده شدن قطعی متریال مورد استفاده شود و ثانیا: سرعت برش به حدی کند نباشد تا این طور به نظر آید که توان بیشتری به کار گرفته شده است. بنابراین پس از حصول اطمینان از برش قطعی در سرعت های پایین ، پارامتر سرعت را افزایش می دهیم. این افزایش سرعت تا جایی ادامه خواهد داشت که مطمئن شویم اگر سرعت را کمی دیگر افزایش دهیم دیگر برش به صورت کامل انجام نخواهد شد. پارامتر های قدرت و سرعت در دستگاه های مختلف متفاوت است.

به همین دلیل نمی توان هنگام محاسبه قیمت، مقدار این پارامتر ها را در دستگاه های مختلف با هم یکی دانست. زیرا دستگاه های مختلف از لحاظ مکانیکی و توان خروجی با هم متفاوت هستند. به طور معمول سرعت برش ۳۰ میلیمتر درثانیه و قدرت ۶۰ درصد در نظر گرفته می شود. این دو پارامتر معین جهت برش متریال ۳ میل می باشد. بدیهی است با افزایش ضخامت متریال ، مقدار پارامتر های سرعت و قدرت تغییر می کند. تغییر این پارامتر ها موجب افزایش قیمت خدمات برش لیزری می شود.

این پروسه تست برش لیزری نام دارد و هدف اصلی آن محاسبه قیمت بر اساس زمان برش می باشد. معمولا این تست در حضور مشتری و برای حصول اطمینان از محاسبه دقیق قیمت انجام می شود.

 1. محاسبه قیمت خدمات برش لیزری بر اساس متراژ برش :

سفارشاتی که هنگام برش جابجایی زیادی ندارند بر اساس متراژ برش محاسبه می شوند. در محاسبه قیمت بر حسب متراژ ، فایل برش بوسیله نرم افزار متر می شود. برش پلکسی گلاس مخصوص تابلو چلنیوم و یا برش پلکسی به صورت تایل و قطعات مربعی جزو این دسته هستند.

عملیات اندازه گیری متراژ برش به سه صورت انجام می شود :

 • تعیین متراژ به وسیله نرم افزار ایکات در برنامه کورل که از شناخته شده ترین افزونه های کورل دراو می باشد.
 • اندازه گیری متراژ به وسیله ابزار های داخلی برنامه کورل دراو ؛
 • به دست آوردن متراژ در نرم افزار دستگاه برش لیزری

در هنگام استفاده از این روش جهت محاسبه قیمت باید به دو نکته توجه کرد :

۱ – فایل برش حتما به صورت یکپارچه باشد. یعنی تمام اشکال که به صورت شکل بسته می باشند ، از یک خط واحد و ممتد تشکیل شده باشند. (درقسمت آماده سازی و تحویل فایل که در ادامه مشاهده خواهید کرد این مطلب شرح داده شده است.)

۲ – اگر فایل مورد نظر دارای شکل های نسبتا زیاد با مسیر های کوتاه است، سفارش به صورت متری-دقیقه ای محاسبه می شود. این روش محاسبه بدین صورت می باشد که ابتدا قیمت بر اساس زمان برش محاسبه می شود. سپس قیمت بر اساس متراژ برش محاسبه و درانتها میانگین قیمت به عنوان قیمت نهایی خدمات در نظر گرفته می شود.یکی از سفارشاتی که گاهی اوقات به صورت متری-دقیقه ای محاسبه می شود، سوراخکاری تابلو ال ای دی می باشد.

در نمونه بالا رویه تابلو LED که عملیات سوراخکاری دارد، خدمات بر مبنای مقدار زمان (دقیقه ای) محاسبه می شود و برش پشت کار که دستگاه جابجایی زیادی ندارد، خدمات بر مبنای متراژ برش محاسبه می شود. نتیجه گیری این که در محاسبه قیمت بر اساس متراژ، جابجایی هد نقش مهمی در تعیین قیمت خدمات برش دارد.

 1. محاسبه بر اساس حداقل قیمت :

این نوع محاسبه جهت ارائه خدماتی است که حجم کاری بالایی ندارند. که در اصطلاح سفارش تکی یا سفارش خرده نامیده می شوند .

خدمات برش ماکت سازی، خدمات برش کاردستی، خدمات برش همکاری و مواردی از این قبیل براساس این نوع محاسبه تعیین قیمت میشوند. در مجموعه لیزرکات حداقل قیمت خدمات برش لیزری ۲۵۰۰۰ تومان می باشد .یعنی اگر سفارش شما چه ۲۰ثانیه طول بکشد و یا حتی ۲۰سانتیمتر برش داشته باشد، حداقل اجرت ۲۵۰۰۰ تومان دریافت میشود. دلیل این امر پروسه دریافت و آماده سازی فایل و انجام خدمات برش میباشد که آماده سازی دستگاه رانیز شامل می شود.

پلکسی قرمز

 1. قیمت خدمات برش لیزر با توجه به میانگین حک و برش چگونه محاسبه میشود؟

دربرخی موارد سفارش برش بصورت ترکیبی از حک و برش است که به دو طریق محاسبه انجام می شود:۱- انجام تست تعداد کم در حضور مشتری و توافق نهایی۲- انجام مقدار قابل توجهی از کار برای محاسبه دقیق حکاکی به صورت جداگانه ومحاسبه جداگانه برش و تعیین قیمت نهایی این روش محاسبه قیمت خدمات حکاکی . برش لیزر معمولا در موارد بسیار کمی کاربرد دارد. برای محاسبه این مدل سفارشات می توان از روش محاسبه دقیقه ای بعنوان جایگزین این روش استفاده کرد.

 1. اجرت خدمات لیزر و خدمات ساخت :

در صورتیکه انجام خدمات حکاکی و برش لیزری همراه با ارائه خدمات جانبی باشد، دستمزد خدمات توافقی و بطور جداگانه دریافت می گردد. خدمات جانبی برش لیزر شامل موارد زیر می باشد :

 • خمکاری
 • چسباندن قطعات به روش های مختلف
 • پرداخت کاری ، پولیش و ساب زدن
 • اسمبل محصول

برای خرید این محصول و انجام برش لیزر میتوانید از شرکت پامنار اقدام به این کار نمایید.

4.5/5 - (200 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.