دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی بهترین انتخاب از لحاظ قیمت در بین ورق های پلکسی گلاس

اکریلیک گلاس که با نام تجاری پلکسی گلاس معروف شده است. ورق پلکسی گلاس که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس آن از نوعی کربنات شفاف می باشد. پلکسی ایرانی یک ترموپلاستیک است. که به صورت ورق هایی با رنگ مختلف، به صورت صفحاتی با ابعاد 8.1 * 2.1 و ضخامت بین 1mm  تا 40mm ساخته می شود.

این ورق ها در نوع  نقره ای، آینه ای، طلایی، شفاف، رنگی، مات، دوغی و یخی تولید و عرضه می شود. پلکسی ایرانی از محکم ترین پلیمرهای شفاف هست. که مقاومتی 5 برابر شیشه دارد و از خاصیت انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.

در دو طرف پلکسی ایرانی برچسب مقوایی چسبانده شده است که از ورق در مقابل گرد و خاک محافظت می کند. در خط کشی و تعیین محل برش از این برچسب استفاده می شود. پلکسی ایرانی قابل برش و خم شدن می باشد و در ساخت وسایل مختلفی به کار می رود. از ویژگی دیگر پلکسی ایرانی مقاومت بالاتر آن نسبت به شیشه می باشد.

 

پلکسی ایرانی

برای برش پلکسی ایرانی از دو روش میتوان استفاده کرد. این کار را می توان یا توسط کاتر مخصوص برش پلکسی ایرانی انجام داد یا به وسیله دستگاه برش مخصوص. اما بهتر است برش توسط دستگاه انجام شود تا کار ظرافت و تمیزی خود را حفظ کند.

ورق پلکسی ایرانی با توجه به خواص مکانیکی که دارد در برابر تغییرات دمایی محیط و باران و تگرگ و در مقابل شوک حرارتی مقاوم تر است. شفافیت ورق پلکسی ایرانی در حدود 92% است که این شفافیت در شیشه ها تقریبا 90% می باشد.

ورق پلکسی گلاس ایرانی  مقاومت بالایی در برابر گرد و خاک دارد. به صورتی که اگر در طولانی مدت گرد و خاک روی سطح آن بنشیند به راحتی با یک دستمال پاک می شود و از مقاوم ترین پلاستیک ها در مقابل خط و خش می باشد.

 

پلکسی ایرانی

 

بیشتر بخوانید: قیمت پلی کربنات

 

ویژگی پلکسی گلاس ایرانی

پلکسی ایرانی

از مهم ترین، کارآمد ترین و بهترین ویژگی پلکسی شفاف می توان به موارد زیر اشاره کرد  :

دارای خواص مکانیکی خاصی می باشد

پلکسی ایرانی

یکی از ویژگی پلکسی گلاس ایرانی قابلیت انعطاف پذیری آن است. ورق پلکسی گلاس ایرانی با وجود انعطاف پذیری بیشتر نسبت به شیشه و قابلیت خم شدگی، شکنندگی کمتری دارد. برای ساخت فرم  منحنی شکل بسیار مناسب است. و همین امر باعث رواج استفاده بیشتر از پلکسی ایرانی شده است.

به عنوان عایق حرارت و صدا استفاده می شود

پلکسی ایرانی

یکی از ویژگیهای مهم و قابل توجه پلکسی ایرانی خاصیت جذب بالای نور ماوراء بنفش آن است و همچنین اشعه UV موجود در نور خورشید را جذب می کند. از این ورق در فضاهایی که قصد فیلتر کردن اشعه UV را داشته باشند استفاده می شود. ورق پلکسی گلاس ایرانی اشعه های مضر نور خورشید را از خود عبور نمی دهد و البته نور به راحتی از آن عبور می کند.

در مورد حرارت هم باید گفت که ورق پلکسی ایرانی میزان حرارت کمتری نسبت به شیشه از خود عبور می دهد. یکی از برترین ویژگی پلکسی ایرانی این است که در دمای 460 درجه آتش نمی گیرد و در صورت قرار گرفتن در این حرارت تغییر شکل میدهد و ذوب می شود. بر عکس شیشه که در این دما می شکند و ممکن است باعث آسیب شود.همچنین در مقایسه با شیشه صدای کمتری را از خود عبور می دهد چون جرم آن کمتر از شیشه است و انتقال صدا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ورق پلکسی گلاس ایرانی می تواند جایگزین خوبی برای شیشه باشد

پلکسی ایرانی

پلکسی گلاس ایرانی با وزن کم و مقاومت بالا در برابر ضربه و خراشیدگی جایگزین خوبی برای شیشه است. مقاومت ورق پلکسی ایرانی در برابر ضربه نسبت به شیشه بیشتر است. (حدود 5 برابر).

 

کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی

همان طور که در مطالب بالا نیز اشاره شد کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی در حوزه مختلف زیاد است، از پزشکی گرفته تا نظامی و …

کاربرد پلکسی گلاس ایرانیدر ساختمان سازی

پلکسی ایرانی

ورق پلکسی گلاس ایرانی  را می توان به عنوان عایق صدا و حرارت استفاده کرد. پلکسی گلاس ایرانی به دلیل مقاومت و ثبات رنگی در مقابل نور خورشید، اسیدها، روغن ها و انواع پاک کننده خانگی جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد. همچنین در ساخت سقف های کاذب، پارتیشن بندی مکان ها، ساخت پاسیو، کابینت و حمام، ساخت آکواریوم، ساخت باجه های تلفن و به عنوان پنجره در ساختمان ها کاربرد دارد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع روشنایی

پلکسی ایرانی

از کاربرد ورق پلکسی گلاس ایرانی در صنایع روشنایی و نور پردازی میتوان به گذردهی بسیار بالای نور های متمرکز و پراکنده اشاره کرد.  در صنایع روشنای برای ساخت نور های تزئینی، لوستر و … از ورق پلکسی گلاس ایرانی استفاده می شود.

کاربرد  پلکسی گلاس ایرانی در مصارف تزئینی

پلکسی ایرانی

از پلکسی گلاس ایرانی در مصارف تزئینی و تبلیغاتی نیز استفاده می شود. این موارد شامل انواع استندهای تبلیغاتی ، تندیس، هدایا، ساخت تریبون های سخنرانی و استندهای مجری، ساخت تندیس چهره تزئینی و ساخت باکس پلکسی گلاس ایرانی اشاره کرد. همچین در ماکت سازی و ساخت کار دستی دانش آموزان نیز می توان از آن استفاده کرد.همچنین از دیگر کاربرد پلکسی ایرانی در صنعت ساعت سازی و ساخت ساعت دیواری می باشد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع اتومبیل

برای تزئینات داخلی خودرو ، ساخت داشبورد ، ساخت سپر و شیشه های چراغ های مدرن اتومبیل از پلکسی گلاس ایرانی استفاده می شود.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع پزشکی

در صنعت پزشکی نیز از پلکسی گلاس ایرانی جهت ساخت بطری های شفاف برای بسته بندی موارد داروئی، ساخت عینک طبی، تهیه لنز های چشم در رنگ های مختلف، وسایل دیالیز ، آندوسکپی ، انتقال خون و ساخت آمپول  استفاده می شود.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع برقی و کامپیوتر

در صنایع برق و کامپیوتر، پلکسی گلاس ایرانی  برای ساخت لوازم الکترونیک ، CD ها و DVD ها ، کاربرد دارد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع ایمنی

از پلکسی ایرانی در صنایع ایمنی برای ساخت کلاه ایمنی، ماسک گاز، عینک و پوشش مخافظتی می توان بهره برد.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع نظامی

در صنایع نظامی نیز برای ساخت شیشه های جلو هواپیما های جنگی و شکاری و ضد گلوله، سایبان نظامی ، چراغ های نوک بال هواپیما حباب هلی کوپتر می توان از پلکسی گلاس ایرانی استفاده کرد.

 

برای مشاهده قیمت راهبند تشریفات و خرید راهبند تشریفات کلیک کنید

 

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع دریایی

در صنایع دریایی از ورق پلکسی ایرانی به طور عمده استفاده می شود. زیرا وزن کمی دارد. این یکی از ویژگی  بسار خوبی است که در صنایع دریایی به آن نیاز داریم. همچنین شفافیت این ورق باعث می شود تا در ساخت جداره پنجره های زیر دریایی از آن استفاده شود. ورق پلکسی گلاس ایرانی رطوبت کمتری نسبت به شیشه جذب می کند و این نیز در صنایع دریایی بسیار کاربردی است.

کاربرد پلکسی گلاس ایرانی در صنایع بهداشتی

در ظروف بهداشتی می توان از پلکسی گلاس ایرانی برای ساخت وان حمام ، سینک ظرفشویی، استند لوازم آرایشی و بهداشتی، ساخت ظروف یکبار مصرف و … استفاده کرد.

انواع پلکسی گلاس ایرانی

پلکسی ایرانی  رنگی

پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی رنگی به دلیل زیبایی و تنوع رنگ بالا امروزه در ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باعت زیبایی نمای ساختمان می شود. همچنین به دلیل مقاومت بالا خطر شکستن مانند شیشه را ندارد. در تابلو سازی نیز برای ساخت حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته پلاستیک ، حروف برجسته پلکسی گلاس و تابلوی راهنمای طبقات مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق پلکسی ایرانی رنگی بیشترین کاربرد را در بین پلکسی گلاس ها دارند. پلکسی ایرانی رنگی در خدمات برش لیزری بهترین ورق می باشد. پلکسی گلاس رنگی نور را از خود عبور می دهند درحالی که طرف دیگر ورق دیده نمی شود.

رنگ بندی پلکسی ایرانی

طبق سایت شرکت در حال حاضر این رنگ ها برای پلکسی ایرانی موجود است:

پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی نقره ای و طلایی آینه ای

پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی نقره ای و طلایی آینه ای نوعی ورق پلکسی ایرانی است. بیشتر مصارف تزئینی دارد. از جمله مهم ترین کاربرد پلکسی گلاس ایرانی نقره ای و طلایی در ساخت کارهای لوکس و فانتزی مانند ساخت انواع آینه  تزئینی و وسایل دکوراسیون و زیبایی می باشد.

پلکسی ایرانی اینه ای نیز مانند اینه های معمولی ساخته می شوند یعنی همان طور که با زدن جیوه به شیشه آینه ساخته می شود. وقتی جیوه به پشت پلکسی ایرانی شفاف زده شود، تبدیل به پلکسی  آینه ای ایرانی می شود.

 

ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف

پلکسی ایرانی

ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف در ظاهر دقیقا مانند شیشه است و هیچ تفاوتی با شیشه ندارد. تفاوت پلکسی شفاف ایرانی  در مقاومت و شکننده نبودن آن است. این امر باعث شده این ورق جایگزین شیشه شود. قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی شفاف با توجه به ضخامت آن متغیر است.

ورق پلکسی ایرانی مات

پلکسی ایرانی

ورق پلکسی ایرانی مات نیز از نظر رنگی مانند پلکسی ایرانی شفاف است. ولی همان طور که از نامش پیداست مات است و نور را از خود عبور نمی دهد. از این ورق پلکسی مات ایرانی  در مکان هایی که به نور نیاز نیست استفاده می شود و کاربردی کمتری نسبت به پلکسی ایرانی شفاف دارد.

 

قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی در ایران

پلکسی ایرانی

قیمت ورق پلکسی گلاس ایرانی در ایران با توجه به ضخامت ها متغیر است. هرچه ضخامت ورق بیشتر باشد، قیمت به تناسب بالا می رود.افرادی که تصمیم دارند کمتر هزینه کنند و همچنین جنس قابل اعتماد و مقاوم در برای ضربه تهیه کنند. پیشنهاد ما به این افراد پلکسی گلاس ایرانی می باشد.

 

 بیشتر بخوانید: پلکسی چیست

 

ابعاد پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی

 

ورق پلکسی ایرانی در ایران در ابعاد زیر تولید می گردد.

ضخامت 2تا 12 میلی متر
ابعاد استاندارد 122*183 سانتی متر
حداکثر عرض 135 سانتی متر
حداکثر طول 6 متر

برش زدن انواع پلکسی گلاس ایرانی

پلکسی ایرانی

برش زدن پلکسی گلاس ایرانی، بر خلاف برش زدن شیشه که کار بسیار سختی است و ممکن است هنگام برش زدن بشکند، بسیار کار راحتی است و این کار را می توان با دست نیز به کمک اره مویی ، تیغ آهن بر دستی و یا کاتر مخصوص برش طلق انجام داد.  روش دیگر برش پلکسی گلاس ایرانی با استفاده از برش لیزری می باشد.

جهت برش ورق پلکسی گلاس ایرانی با استفاده از کاتر باید ابتدا روی مقوای چسبانده شده به پلکسی گلاس ایرانی خط کشی مورد نظر را انجام دهید سپس با لبه تیز و برنده کاتر چند بار روی خط مشخص شده بکشید تا حداقل یک سوم ضخامت ورق بریده شود.

حال با کمی فشار می توانید تکه های ورق را به راحتی از هم جدا کنید. از معایب این روش عدم برش به صورت منحنی می باشد شما با کاتر می توانید فقط برش های خطی بزنید.

برای برش دادن ورق پلکسی گلاس ایرانی به صورت منحنی شکل می توان از اره مویی دستی یا برقی استفاده کرد. که این کار هم بسیار سخت انجام می شود. در موارد صنعتی برای طرح پیچیده از دستگاه لیزر برای یرش استفاده می شود. که این کار باعث سرعت و دقت در برش می شود و همچنین لبه حاصل از برش صاف و بدون اعوجاج خواهد بود. در برش لیزی کوچک ترین اشتباهی پیش نمی آید.

 

خرید و فروش پلکسی ایرانی

پلکسی ایرانی

افراد زیادی در ایران در زمینه ی تولید، عرضه، خرید پلکسی ایرانی مشغول به کار هستند. برخی از این انواع پلکسی ایرانی در ایران تولید می شود. برخی از طریق کشور های دیگر مانند تایوان وارد کشور می شود. پامنار نیز یکی از مراکز معتبر فروش پلکسی گلاس ایرانی می باشد.برای خرید پلکسی ایرانی و یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از اخرین قیمت  پلکسی ایرانی می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

 

فروش پلکسی در تهران ، و همچنین فروش پلکسی در کرج ، توسط این فروشگاه انجام می شود. برای اطلاع از فروش پلکسی پامنار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

بیشتر بخوانید؟ نرده طرح چوب

چرا انتخاب پلکسی ایرانی؟

به این دلیل که پلکسی ایرانی با قیمت بسیار به صرفه تر و با همان کیفیت مطلوب ارائه می شود

قیمت پلکسی ایرانی چقدر است؟

جهت یافتن اطلاعات کامل از قیمت پلکسی کافی ست وارد همین تب شده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

4.6/5 - (205 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

10 دیدگاه

 • سلام
  با احترام لطفا بهتره برای معرفی محصولات بیشتر به لیست قیمت به روز و محصولات موجود و نحوه سفارش و … بپردازید.
  کسی که به دنبال پلکسی می گردد قبلا کاربرد آن را در نظر گرفته و لزومی ندارد در اینجا در این سطح به آن بپردازید.

  متشکرم

  • سلام. ممنون بخاطر پیشنهادتون. ولی اکثر افرادی که با ما تماس میگیرند ، راجع به کاربرد آن هم حتی اطلاعی ندارند ، و با راهنمایی کارشناسان ما معمولا محصول دیگری متناسب با نیازشان خریداری می کنند. برای قیمت ها بدلیل تغییر روزانه قیمت ها امکان درج آنها وجود ندارد و برای قیمت لطفا با ما تماس حاصل فرمایید. متشکرم

 • سلام همانند ام دی اف های گلاس ضخامت دارد واستقامت فشار گذاشتن بار را دارد یاحالت خمیدگی پیدا می کند منظورا این است که مثل استقامت ام دی اف های گلاس برای قفسه بندی و دکور مغازه پوشاک تحمل قراردادن ابزاز و وسایل را دارد و ایا برای قفسه و پاتیشن بندی مغازه پوشاک مناسب است یا علاوه بر نداشتن صرفه اقتصادی نامناسب این مشاغل است لطفا پاسخ دهید

 • ارادت
  برای برش لیزر
  همون ۳میل مورد استفادمونه یا بیشتر؟؟
  و اگه برای شروع همکاری بخوایم اقدام کنیم
  امکان ارسال نمونه هست؟؟

  • سلام و درود
   ضخامت ورق پلکسی بستگی به مکان مورد استفاده دارد. پیشنهاد میکنم با کاشناسان فروش ما تماس بگیرید تا کاملا راهنماییتون کنند. شماره تماس کارشناسان فروش :02133920024
   هر ورقی که بخواهید امکان ارسال نمونه هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.