دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
نورگیر پلی کربنات

نور گیر پلی کربنات چیست؟

در مورد نور گیر پلی کربنات میتوان گفت که این ورق های پوشش های نیمه شفاف و شفافی هستند که در حال حاضر از آن ها در جهت پوشاندن سقف حیاط های خلوت، گلخانه ها ، سوله ها و آتریوم های مرکزی در مراکز اداری ، تجاری و پارکینگ های خودرو و سقف استخر استفاده میشود.

از این نوع ورق ها در دو مدل قوسی یا شیبدار استفاده خواهد شد که این دو مدل هیچگونه محدودیتی در فرم اجرای آن ها وجود نخواهد داشت.

ویژگی ورق پلی کربنات

ورق های پلی کربنات به به عنوان نور گیر استفاده میشود در دو نوع پلی کربنات تخت و چند جداره در بازار موجود هستند که این ورق ها دارای تنوع رنگی بالا بوده که سبب رفع نیاز های افراد در این زمینه خواهد شد.

این ورق ها به دلیل داشتن خاصیت شفاف یا نیمه شفاف بودن در هنگام عبور نور از این ورق ها، بازی رنگ به وجود آمده و فضایی خاص را برای شما پدید خواهد آورد.

همچنین این ورق ها نشکن بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی هستند. در ضخامت های بالا تر امکان شکستن این ورق به صفر خواهد رسید که این ویژگی سبب اطمینان خاطر شما در جهت خرید این محصول برای نور گیر ها یا سقف ها می باشد.

ورق های پلی کربنات به دلیل داشتن خطوط درونی بین دو صفحه، دارای خاصیت قوس پذیری و تبدیل شدن به انواع منحی را خواهند داشت که این موضوع سبب تبدیل شدن آن به به گزینه ای مناسب در جهت ایده پردازی برای طراحان و معماران شده است.

این ورق ها در ابعاد استاندارد تولید و به بازار عرضه خواهند شد. مدل تخت این ورق در ابعاد 205 در 305 سانتی متر و ضخامتی بین 2 الی 14 میلی متر بوده و مدل های پلی کربنات دو جداره آن نیز در ابعاد 600 در 210 سانتی متر و ضخامتی بین 4 الی 10 میلی متر یا 16 الی 20 میلی متر می باشد.

پلی کربنات چهارجداره

نور گیر پلی کربنات

نور گیر پلی کربناتنورگیرهای پلی کربنات به عنوان نورگیر در مراکز تجاری , فروشگاه های زنجیره ای و منازل مسکونی قابل استفاده بوده و به علت وزن سبک و طرح های متنوع می توانند نقطه عطفی در معماری ساختمان ایجاد کنند.

کاربرد ورق های پلی کربنات در استخرها

در پوشش سقف استخرها نورگیرهای پلی کربنات با رنگ های مختلف کاربرد های زیادی دارد.. به علت عبور نور و برخورد آن با آب در این فضاها، استفاده ترکیبی از ورق های پلی کربنات با رنگ های مکمل یا متضاد می تواند تلالوء زیبایی از نور بر روی آب پدید آورد و نورپردازی طبیعی منحصر به فردی را در فضای استخر یا فضاهای مشابه آن ایجاد کند.

ورق های پلی کربنات و دکوراسیون داخلی

نورگیرهای پلی کربنات به علت وجود هوا در میان دو ورق، عایق صوت و حرارت نیز محسوب می شوند. از این رو علاوه بر سقف فضاهای مذکور می توان در دکوراسیون داخلی نیز از آنها استفاده ی زیادی کرد.

به طور مثال می توان به عنوان پارتیشن ، دکور، برآمدگی و فرورفتگی با نورپردازی و سایر ایده های خلاقانه از این ورق ها در طراحی داخلی نیز استفاده کرد.
ورق های پلی کربنات کاملا ضد رطوبت بوده در نتیجه می توان از آن ها در فضاهای مرطوب همچون حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره به راحتی استفاده نمود.
این ورق ها در برابر عوامل شیمیایی خارجی مانند اسیدهای آلی و معدنی نیز مقاوم بوده در نتیجه استفاده از آن ها در فضاهای آزمایشگاهی، بیمارستانی و غیره انتخاب مناسبی است.

ورق های پلی کربنات قابلیت سایش و زبر نمودن نیز داشته در نتیجه امکان استفاده در محیط های پر رفت و آمد تجاری ، اداری و غیره را دارند. در بسیاری از سقف های کاذب می توان از این ورق ها با ترکیب نور پشت آن استفاده نمود و نورپردازی مصنوعی غیر مستقیم و به صرفه ایجاد کرد.
به نظر می رسد شیشه های معمولی مقاوم تر از نورگیرهای پلی کربنات می باشند اما باید توجه داشت در تحقیقات آزمایشی نورگیرهای پلی کربنات ۲۵۰ برابر شیشه های معمولی مقاوم هستند و در عین حال به علت خاصیت نشکن بودن، بی خطر و ایمن به ویژه برای کودکان و سالمندان نیز می باشند.
لذا امکان استفاده به عنوان شیشه در جداره های داخلی و پارتیشن ها را دارند. با این ورق ها می توان فضایی نیمه شفاف در طرفین محیط ایجاد نمود که حریم را به خوبی کنترل کند.

 

کاربرد شهری ورق های پلی کربنات

ورق های پلی کربنات به علت داشتن رنگ بندی متنوع و شکل پذیری متفاوت، قابلیت استفاده در باجه های دستگاه های خودپرداز را داشته و همچنین می توان طبق سلیقه کارفرما و رنگ بندی لوگوی بانک یا سازمان، از این ورق ها در بخش های مختلف طراحی داخلی و نما نیز استفاده نمود.
کیوسک های تلفن، امداد رسانی، پلیس، آتش نشانی، اورژانس و غیره می تواند با استفاده از ورق های پلی کربنات ساخته شود.
ورودی های متروی شهری و راه آهن، ایستگاههای اتوبوس درون شهری و پایانه های بین شهری و پل های عابر پیاده می توانند به وسیله ورق های پلی کربنات ساخته شوند یا سقف آن ها پوشش داده شود.

نورگیر پلی کربنات

بیشتر بخوانید: پلی کربنات چیست؟

کاربرد ورق های پلی کربنات در فضاهای عمومی

مکان های ورزشی شامل زمین های روباز، سوله های ورزشی، سالن ها و غیره امکان استفاده از این ورق ها را داشته و می توان با کمک آن فضاهای پویا و شادی را ایجاد نمود.

مزیت های سقف پلی کربنات :

  • مقاومت در برابر ضربه و اشتعال پذیری کمتر در مقابل ورق های اکرولیک
  • مقاومت مناسب در برابر عوامل جوی همانند طوفان و تگرگ
  • مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش UV و سایر شرایط جوی
  • مقاومت در برابر ضربه و خراش
  • خود خاموشی و اشتعال ناپذیری
  • وزن پایین در مقابل شیشه
  • عدم تبادل حرارتی، کاهش هزینه انرژی در فصول مختلف
  • عایق سرو صدا
  • به علت بودن لایه خارجی آن، گرد و غبار و دوده معلق در هوا جذب سطح ورق نشده و با اولین شستشوی ساده و یا باران به راحتی پاکیزه می‌گردد.

نورگیر پلی کربنات

خرید و سفارش سقف نورگیر

در صورتی که بخواهید بهترین گزینه را برای نورگیر گلخانه های خود یا پوشش انواع و اقسام سقف های از جمله سقف های

شیب دار، سقف کاذب، سقف پارکینگ، پارتیشن بندی، پوشش سقف پاسیو یا هر نوع پوشش دیگری از سقف نورگیر استفاده لازم را ببرید،

پیش از آنکه به خرید این گونه از سقف ها مبادرت ورزید، لازم به توضیح است که بایستی حتما به یک سری نکات و عوامل دقت نظر کافی داشته باشید. از جمله این نکات پیش از خرید سقف های پلی کربنات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-    ضخامت مناسب

ضخامت مورد استفاده در این گونه از سقف ها را بایستی بنا بر نوع ساختمان و میزان کاربرد شما از آن ها تعیین کنید و در نظر داشته باشید که آیا ضخامت به کار گرفته شده در این گونه از سقف ها پاسخگوی نیاز شماست و می تواند سقف پوشش های مختلف را در برابر هر گونه حوادث طبیعی و غیر طبیعی محفوظ نگه دارد؟

۲-    جنس ورق

جنس ورق ها نیز بسیار در هنگام خرید می بایست مورد توجه و عنایت قرار گیرد چرا که برخی از جنس های جعلی و بی کیفیت در بازار وجود دارند که به زودی می شکنند.

۳-    رنگ بندی

توجه به رنگ بندی نیز از دیگر مسائل پر اهمیت در هنگام خرید سقف نور گیر است که می توانید رنگ آن ها را با رنگ نمای ساختمان خود تطبیق داده و زیبایی دوچندانی به ساختمان خویش ببخشید.

۴-    خرید از منبع معتبر

در صورتی که از منبع معتبری خرید خویش را صورت دهید، می توانید هم از خریدی مطمئن و شایسته اطمینان حاصل نمایید و هم اینکه می توانید از نیروی انسانی کاربلد و افراد متخصص آن به منظور نصبی مطمئن و بی دردسر آسوده خاطر گردید.

 

4.7/5 - (186 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.