دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
پله استخری از کجا بخریم

پله استخری از کجا بخریم؟

پله استخری از کجا بخریم؟ این سوالیست که افراد زیادی در پی خرید پله استخری ها از ما میپرسند. برای خرید بهترین نوع از این ورق بایستی آن را به خوبی بشناسیم و اطلاعات کافی داشته باشیم. اصولا افراد کمی در این زمینه تخصص دارند و به خوبی انواع پله های استخری را می شناسند بنابراین شما بایستی از مکانی که تمامی این اطلاعات را در خدمت شما قرار میدهند پله های استخری را خریداری نمایید.

پیشنهاد ما به شما برای یک خرید خوب و به صرفه و با قیمتی مناسب، شرکت پامنار است. در ادامه اطلاعات لازم برای خرید پله استخری و کاربرد آن را در خدمت شما عزیزان گذاشته ایم با ما همراه باشید.

پله استخری چیست؟

از ابتدای ایجاد بشریت تا به حال تمامی ابزار آلات برای دلیلی به وجود آمده اند که این موضوع در خصوص پله استخری نیز صدق خواهد کرد. تمامی مدل های استخر خانگی، استخر مسابقه ای، استخر درمانی و … برای خروج افراد یا ورود به آب استخر ها باید از پله استفاده نماییم که این نردبان سبب کمک به شناگران خسته شده که راحت تر به سکو کنار آب برسند.

این نوع پله های استخری در شکل و کیفیت های متنوعی تهیه و ساخته شده که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

نردبان یا پله استخر از اصلی ترین تجهیزات استخر در تمامی استخر ها به حساب می آید.در استخر های با عمق بیش از 10 متر به طور معمول از دو نردبان و در استخر های با عمق کمتر از 10 متر به طور معمول از یک نردبان استفاده خواهیم کرد.

زمانی که از نردبان در استخر ها صحبت میشود در واقع منظور نردبان با 2 تا 8 پله بوده که بیشترین این نوع نردبان های استخر از جنس استیل هستند. اما پله های استخری در جنس پلاستیک فشرده نیز در بازار موجود می باشد که بیشترین نوع آن را در خود جای داده است.

با نگاه به سایر سایت های خرید ورق پلکسی با انواع مختلف و متفاوتی از این نوع پله آشنا خواهیم شد که برای آشنایی بیشتر با آن لازم است تا با جنس این پله بیشتر آشنا شویم.

پله استخری

بیشتر بخوانید: پله استخر چیست؟

جنس پله استخر

این پله ها چون در تماس مستقیم با آب هستند در نتیجه همیشه معرض پوسیدگی و رطوبت قرار خواهند گرفت برای همین بایستی در تولید این ورق ها از استیلی استفاده شده که ضد آب و مرغوب باشند. این مدل استیل ها در برابر مواد شیمیایی که در آب وجود دارد  بسیار از خود مقاومت خوبی نشان خواهند داد.مواد شیمیایی داخل آن شامل ازن، اسید، کلر در آب که به وفور در آب استخر یافت خواهد شد.

در برخی از از استخر ها از ترکیبی از پله از جنس استیل و پلاستیک استفاده خواهد شد. این موضوع به گونه ایست که دستگیره ها تا جایی که در آب قرار گرفته از جنس استیل مرغوب بوده و خود پله ها از جنس پلاستیک پلیمری یا فشرده خواهد بود.

پله ها از جنس استیل سبب ایجاد زیبایی در استخر شده اما این موضوع سبب لیز خوردن شناگران نیز می شود.این موضوع بر خلاف پله های پلاستیکی بوده که در آن اصطحکاک پای شناگر در پله بالا رفته که سبب دفع لغزش و لیز خوردن در شناگران خواهد شد.

نصب پله استخری

فاصله مناسب میان دو نردبان استخر در قسمت کم عمق و یا عمیق به‌صورت استاندارد بین پنج تا هفت متر توصیه شده است. هر کدام از انواع پله‌های استخری که در بالا به آنها اشاره شد کاربردی مخصوص به خود را دارند و در هر استخری نمی‌توان آنها به نصب کرد. این موضوع به نوع کاربری استخر، عمق و ابعاد فضای لبه‌های استخر و فاصله لبه‌ها از سطح زمین بستگی دارد.

مثلاً پله یا نردبان به کاررفته استخری که لبه‌های آن از سطح زمین فاصله دارند با استخری که لبه‌ آن همسطح زمین است، تفاوت دارد. دلیل آن نیز وجود سرریز یا عدم وجود سرریز در کناره‌های استخر است. مقدار پهنای لبه یا لبه‌ای که سرریز دارد در ابعداد و شکل پله استخر نیز تفاوت ایجاد می‌کند. این موضوعی است که در خرید پله استخری باید مدنظر قرار بگیرد.

برای نصب نردبان یا پله استخر باید بدانید استخر شما با چه چیزی پوشش داده شده است. برخی استخرهای خاکی با ورق ژئوممبران پوشش داده شده‌اند و نحوه نصب متفاوتی دارند. با رجوع به این نکته که نصب هر پله استخری در هر حوضچه‌ای به خاطر پوشش اطراف آن متفاوت است این کار باید توسط متخصصان آن صورت بگیرد. حتما به یاد داشته باشید که قبل از خرید نردبان استخر این موارد را سوال کنید.

برای نصب نردبان یا پله استخری لازم است که زیرسازی مستحکمی صورت بگیرد. چراکه پایه‌های اصلی باید به لبه استخر در محل مورد نظر پیچ خورده ثابت در سرجای خود قرار بگیرد. همچنین قسمت پله‌های استخر که در کاسه قرار می‌گیرد نیاید در دیواره استخر پیچ کردد چرا که موجب نشتی دیواره می‌شود. این قست تنها با قالب‌بندی مخصوص به دیواره تکیه داده می‌شود.

پله استخری از کجا بخریم

نکات مهم در هنگام نصب نردبان

هر کدام از انواع پله‌هایی که در بالا توضیح دادیم کاربرد مخصوص به خود را دارند و همه آنها در همه انواع استخر امکان نصب و استفاده را ندارند. در ادامه به نکاتی که برای نصب پله استخر باید رعایت شود اشاره می‌کنیم.

  • نردبان را با توجه به عمق استخر انتخاب نمایید.
  • برای استخرهای با عمق متفاوت و طول زیاد حداقل دو نردبان در نظر گرفته شود.
  • هنگام نصب نردبان، تا حد ممکن تراز قرار گیرد.
  • عمق در نظر گرفته شده برای کاسه بتنی نردبان ۱۰ سانتیمتر است. همچنین، نردبان باید به صورتی قرار گیرد که اختلاف ارتفاع اولین پله تا لبه استخر به اندازه یک استپ باشد.
  • در استخرهایی که نیاز است از دو پله مجزا در قسمت‌های کم عمق یا عمیق استفاده شود، حتماً باید به صورت استاندارد فاصله بین ۵ تا ۷ متر رعایت گردد.
  • برای نصب هر پله باید به عمق و ابعاد فضای لبه‌های استخر و کاربری استخر توجه ویژه‌ای کرد.
  • در نصب نردبان باید به پوشش استخر توجه کنید. مثلاً بدانید پوشش استخر شما از چه نوعی است. بعضی از استخرها با ورق ژئوممبران پوشش دارند و قاعدتاً نحوه نصب پله‌ها در این نوع پوشش با دیگر پوشش‌ها متفاوت است.بر این اساس بهتر است برای انتخاب نردبان مناسب، حتماً از متخصص مربوطه در این زمینه یاری بخواهید.
  • مورد دیگری که باید حتماً دقت شود، استفاده از نردبان یا پله‌های مناسب در استخرهایی است که لبه هایشان از سطح زمین فاصله دارد یا استخری که لبه‌های آن هم سطح زمین می‌باشد. دلیل دقت به این نوع تفاوت، وجود یا عدم وجود سرریز در کناره‌های استخر است.
  • در نصب پله استخر باید زیرسازی استخر را هم مد نظر قرار دهید. زیرسازی استخر باید از استحکام کافی برخوردار باشد. زیرا پایه‌های اصلی پله‌ها به لبه‌های اسختر پیچ می‌خورند و ثابت قرار می‌گیرند. همچنین برای قرار گرفتن پله‌ها در کاسه استخر نباید آنها در دیواره‌ها پیچ شوند. زیرا موجب نشتی در دیوارها می گردد. تنها باید با قالب بندی‌های مخصوص، آنها را به دیوار تکیه دهید. این نکات باید حتما در هنگام طراحی استخر مورد توجه قرار گیرد

پله استخری ۴ پله استیل

پله استخری از کجا بخریم؟

اگرچه ممکن است نردبان یکی از تجهیزات پیش پا افتاده استخرها به نظر برسد که افراد، توچه چندانی به آن ندارند اما این قطعه یکی از مهمترین لوازم استخر است که بدون آن گاهی شنا کردن و استفاده از استخر، برای شناگران بسیار دشوار می‌شود. بعلاوه، همان‌گونه که اشاره شد انواع و جنس پله‌های استخر متفاوت است و لازم است که با توجه به نوع و کاربری استخر از نردبان مناسبی استفاده شود. برای این منظور لازم است که حتما با یک فرد متخصص در زمینه فروش تجهیزات استخر مشورت کنید.

در این زمینه ما به شما شرکت پامنار را پیشنهاد می کنیم. این شرکت با سابقه چندین ساله در زمینه فروش پله استخری، آماده ارایه مشاوره رایگان در زمینه خرید این نردبان خواهد بود

برای خرید میتوانید از داخل سایت پامنار و از منوی بالای گزینه پله استخری را انتخاب نموده و با توجه به متن بالا یا کمک مشاوران ما بهترین خرید را داشته باشید .

 

 

4.7/5 - (203 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.