دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت
تفاوت طلق و پلکسی گلاس

تفاوت طلق و پلکسی گلاس

آپدیت شده در تاریخ بهمن 19ام, 1402ساعت 09:39 ب.ظ

منظور از تفاوت طلق و پلکسی گلاس چیست؟

همه روزه برای بسیاری از خریداران ورق های پلکسی گلاس این سوال پیش می آید که تفاوت پلکسی گلاس هایی که تهیه می کنند با ورق طلق چیست؟

لذا برخی می پندارند که این دو از یکدیگر متفاوت هستند در صورتی که بسیاری می گویند که ورق پلکسی گلاس همان ورق طلق می باشد..در نهایت حرف کدام یک از این ها را باید باور کرد؟همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره تفاوت طلق و پلکسی گلاس به دست آورید.

talgh vs glass. 5jpeg

گذری بر تفاوت طلق و پلکسی گلاس

همانطور که اشاره شد برخی ورق پلکسی گلاس را همان طلق می دانند که باید بگوییم بله درست است..ورق پلکسی گلاس همان طلق است.طلق پلاستیکی همان Plexi است که در عصر امروز کاربرد فراوانی دارد.

ولیکن برخی اذعان به تفاوت طلق و پلکسی گلاس دارند..حال چه عناوینی را تفاوت بین طلق و پلکسی گلاس می دانند؟ همراه ما باشید تا به این مسئله بپردازیم.

? تفاوت طلق و پلکسی گلاس در رنگ

برخی فکر می کنند ترکیب رنگ ورق پلکسی گلاس با طلق متفاوت است و نوع کیفیت رنگ هر یک از این ورق ها متفاوت از دیگری است.در حالیکه ورق های طلق و پلکسی گلاس از نظر رنگ هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند لذا هر دو ورق که همان Plexiglass هستند نیز دارای تنوع رنگی بی نظیری هستند.

? تفاوت طلق و پلکسی گلاس در میزان مقاومت

باید اشاره داشت در نظر داشتن تفاوت طلق و پلکسی گلاس از نظر میزان مقاومت کاملا بی نتیجه است زیرا همانطور که بیان شد این دو ورق یعنی پلکسی گلاس و طلق هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند بنابراین باید اشاره داشت میزان مقاومت ورق پلکسی گلاس و طلق بسیار خوب و عالی است زیرا می تواند در برابر ضربه مقاومت خوبی از خود نشان دهد.

? تفاوت طلق و پلکسی گلاس از نظر کاربرد

هر دوی این ورق ها کاربردهای یکسانی در جامعه دارند که بسیار باارزش و مهم بوده و نمی توان از آن ها غافل شد.

لذا در پاسخ به سوال میزان تفاوت طلق و پلکسی گلاس از نظر کاربرد باید لحاظ کنیم که این دو ورق در هر حال برای هر فرد بنا به نیاز خود کاربردهای یکسانی دارند و افراد می توانند بر اساس هر آنچه نیاز دارند به تهیه ورق های طلق و پلکسی گلاس بپردازند که در ادامه به کاربردهای بسیار بی نظیر آن ها اشاره می کنیم:

? تفاوت طلق و ورق پلکسی گلاس از نظر جنس و برند

در بررسی تفاوت طلق و ورق پلکسی گلاس از نظر جنس باید بیان داریم که هر یک از این ورق ها دارای جنس ها و برندهای متعددی مثل یرلانگ، چوچن و..هستند و همگی به میزان کیفیت بالایی که دارند نزد خریداران بسیار پرفروش هستند.

? تفاوت بین طلق و پلکسی گلاس از نظر وزن

برخی به سبب اینکه پلکسی گلاس جنسی پلاستیکی دارد آن را سبک تر از ورق طلق می پندارند در حالی که پس از بررسی های بین این دو ورق هیچ گونه نشانی از تفاوت طلق و پلکسی گلاس به ارمغان نمی آید زیرا هر دو بسیار سبک هستند و می توان آن ها را به راحتی حمل و جا به جا نمود.

پس افرادی که نگران سنگین وزنی ورق طلق بودند دیگر می توانند نگرانی را کنار گذاشته و آسوده خاطر باشند که تفاوتی بین این دو ورق از نظر میزان وزن وجود ندارد.از دیگر تفاوت هایی که برای طلق و پلکسی گلاس در نظر گرفته شده بود تفاوت آن ها از لحاظ میزان قیمت است که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

? تفاوت طلق و ورق پلکسی گلاس از لحاظ قیمت

جالب توجه است که ورق پلکسی گلاس و طلق از لحاظ قیمت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند زیرا قیمت هر دوی این ها بر اساس 4 عامل مهم تعیین می گردد:

 • میزان ابعاد ورق طلق و پلکسی گلاس
 • میزان ضخامت ورق طلق و پلکسی گلاس
 • تعداد ورق ها
 • جنس و نوع ورق طلق و پلکسی گلاس

بنابراین هر دوی این ورق ها هیچ تفاوتی از لحاظ قیمت با یکدیگر ندارند مگر اینکه به سبب میزان ضخامت و ارتفاع و تعداد نیز این قیمت متفاوت از هم به دست آید.و بسیاری تفاوت های دیگر که سبب گشته بود اکثر افراد بپندارند که این دو ورق از هم متفاوت هستند.

لذا پاسخ به سوال آیا بین ورق طلق و پلکسی گلاس تفاوتی وجود دارد تنها جواب نیز خیر می باشد زیرا پس از بررسی موارد گفته شده تفاوت طلق و پلکسی گلاس نامشهود می باشد.به طور کل ویژگی های مشترکی بین ورق طلق و پلکسی گلاس وجود دارد که به آن ها اشاره کرده و تفاوت طلق و پلکسی گلاس را رد می کنیم.

talgh vs glass 4

ویژگی های مشترک طلق و پلکسی گلاس

 • عایق صوتی و حرارتی
 • شفاف و نشکن
 • مقاوم در برابر ضربه
 • مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی(چنانچه با اینکه ورق ها در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم هستند با این حال بهتر است پیش از تهیه بر اساس میزان نیاز نیز ضخامت پیشنهادی مناسب برای ورق ها از سوی متخصص تایید شده و به همان میزان به تهیه این ورق ها پرداخت.)
 • متنوع در رنگ
 • فراهم بودن شرایط برشکاری و لیزر کاری بر روی ورق های طلق و پلکسی نشان می دهد که تفاوت طلق و پلکسی گلاس تنها تصور ذهنی برخی افراد است و واقعیت بیرونی ندارد.
 • و..

پس با این توصیفات و دیگر ویژگی های موجود بر ورق طلق و ورق پلکسی، وجود تفاوت طلق و پلکسی گلاس رد می شود.حال به سراغ تفاوت طلق و پلکسی گلاس از لحاظ کاربردهایشان می رویم که پیشتر درباره آن کمی صحبت کردیم.

بسیاری به سبب اطلاعاتی که از ورق پلکسی گلاس و تفاوت های آن دیده بودند در ذهن خود این ورق بی نظیر را متفاوت از طلق می دانستند در حالی که این دو ورق هیچ تفاوتی با هم ندارند.

talgh vs glass

تفاوت کاربردهای طلق و ورق پلکسی گلاس

ورق های پلکسی گلاس و طلق هیچگونه تفاوتی از هم نداشته و در هر محل و مکانی بر حسب نیاز عمومی می توان این پلکسی ها و طلق ها را تهیه نموده و اجرایی ساخت.بنابراین در ادامه به برخی کاربردهای بین ورق طلق و پلکسی گلاس اشاره می کنیم که شامل حال هر دو گروه می باشد.زیرا در ادامه به برخی از این

? رد تفاوت طلق و پلکسی گلاس در صنعت ماکت سازی

هر دوی این ورق ها در صنعت ماکت سازی به سبب انواع متعدد خود مثل ورق طلق و پلکسی آینه ای، پلکسی موجدار، ایرانی یا خارجی و..نیز بسیار محبوب هستند..

زیرا می توان هر دو ورق را در ابعاد و ضخامت مد نظر از متخصصان فروش این ورق به خصوص شرکت پامنار تهیه نمود و از این میزان شخصی سازی و کیفتی نهایی ورق ها نهایت لذت را برد.

? رد تفاوت طلق و ورق پلکسی گلاس در صنعت ساخت اتومبیل

از این دو ورق برای ساخت آینه های اتومبیل بسیار استفاده می شود.حال اگر این پرسش به میان آید که چرا این دو ورق در صنعت خودرو سازی استفاده می شود باید به میزان مقاومت آنها در برابر ضربه و همچنین خرد نشدن ورق های پلکسی و طلق به هنگام شکستن اشاره نمود.

پس این فکر که ورق های طلق و پلکسی به نوع خود در این صنعت کاربردهای متنوع و متفاوتی دارد رد می شود.

? عدم تفاوت از نظر کاربرد در ساخت پارتیشن های اداری، تجاری و..

با بهره گیری از هر دوی این ورق ها با طرح ها و رنگ های گوناگون، در انواع مدل ها و ارتفاع و ضخامت ها نیز پارتیشن های بسیار پرکاربردی به دست می آید.

? عدم تفاوت ورق های طلق و ورق های پلکسی Plexi به عنوان سقف کاذب

می توان از هر دوی این ورق ها در سقف کاذب بهره برد.

? عدم تفاوت ورق ها در ساخت استند آرایشی و تبلیغاتی

تفاوت طلق و پلکسی گلاس رد می شود زیرا این دو ورق هیچ تفاوتی از لحاظ جنس ساخت در استندهای آرایشی و تبلیغاتی ندارند تنها ممکن است در اشکال گوناگون مورد استفاده قرار گیرد.

لذا از دیگر کاربردهای ورق پلکسی گلاس و طلق می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • کاربرد در ساخت آینه و پنجره در نوع شفاف و مات
 • کاربرد در ساخت تجهیزات آشپزخانه
 • کاربرد ورق های طلق و پلکسی گلاس در ساخت لوگو
 • کاربرد در طراحی داخلی و دکوراسیون
 • و..

بنابراین در ادامه رد تفاوت طلق و پلکسی گلاس باید به انواع ورق های پلکسی گلاس و طلق اشاره کنیم.

talgh vs glass 2

تفاوت طلق و پلکسی گلاس در نوع

ورق های پلکسی گلاس و طلق ها نیز در انواع متعددی به دست ساخت می رسند تا هر فردی بنا بر سلیقه و نیاز خود این ورق ها را تهیه کند.لذا به همین سبب بهتر دانستیم برخی از انواع ورق های طلق و پلکسی گلاس را هم معرفی کنیم تا بیشتر با آن ها آشنا شوید.

talgh vs glass 3

تهیه انواع ورق های طلق و پلکسی با تضمین کیفیت و قیمت

از آنجا که دانستیم تفاوت طلق و پلکسی گلاس در عین واقعیت رد می گردد پیشنهاد می دهیم خریدارانی که قصد تهیه ورق طلق و پلکسی را در بهترین نوع و کیفیت دارند می توانند با شرکت پامنار که از بزرگترین فروشندگان ورق های طلق و پلکسی گلاس می باشد تماس حاصل کرده و قیمت روز ورق پلکسی گلاس و طلق را جویا شوند.

4.7/5 - (21 امتیاز)

مقاله برایتان مفید بود؟

این مقاله رابه اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما
لوگو پامنار
مشاوره و پشتیبانی
از ساعت 9 تا 18 در روزهای کاری پاسخگوی شما هستیم

مشاوره رایگان!

شماره تماس وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.